Tavo aplinka. Kaip mus paveikia draugai, artimieji? Jie mus motyvuoja tobulėti ar stabdo?

Tavo aplinka. Kaip mus paveikia draugai, artimieji Jie mus motyvuoja tobulėti ar stabdo

Aplinka veikia mūsų gyvenimus įvairiai, daro įtaką sprendimams, pasirinkimams, gyvenimo kokybei, bet manau, kad labiausiai mus veikia kiti žmonės. Kodėl? Ar kai buvai mažas girdėjai mamos pastabą, kad nereikia prasidėti su tais vaikais, nes jie tau daro blogą įtaką? Na, ji buvo visiškai teisi.

Aplinkiniai mums turi didžiulį poveikį – mes perimame kitų žmonių įsitikinimus, emocines būsenas ir netgi įpročius, kūno kalbą bei politines pažiūras to net nepastebėdami.

Jūs esate jūsų 5 artimiausių draugų vidurkis

Esame tarsi kempinės, kurios sugeria viską kas yra aplink mus. Ką tai reiškia? Mes priimame visą informaciją, net jeigu ji nėra mums į naudą. Jeigu esame apsupti žmonių, kurie valgo nesveikai, tai labai didelė tikimybė, kad ir patys pradėsime kimšti bandeles pietų pertraukos metu. Jeigu esame apsupti žmonių, kurie valgo sveikai ir sportuoja, tai labai tikėtina, kad pradėsime keltis rytais ir bėgti 5 kilometrus. Jei esame apsupti žmonių, kurių pajamos dešimtį kartų didesnės nei mūsų, tai labai tikėtina, kad ir mūsų pačių mėnesinės įplaukos padidės. Juk skamba paprastai? Jei taip, tai skaityk toliau.

Vaikystėje visi svajojome kuo būsime užaugę – ugniagesiais, policininkais, astronautais, jūrininkais ar troleibusų vairuotojais (vienos draugės svajonė). Bet bėgant laikui daugelis mūsų svajones pameta, pradeda blaškytis į skirtingas sritis dėl įvairiausių priežasčių, ar tai būtų pinigų vaikymasis, bobutės komentarai ar tėvų nuomonė, kad iš to neuždirbsi. Žinoma, yra ir žmonių, kurie vėliau atsigauna ir bando atrasti savo pašaukimą pasaulyje, bet susiduria su velnišku aplinkos pasipriešinimu!

 

Negalima pasikliauti tuo, kad sėkmė tavęs nepaliks. Reikia pačiam stengtis nepalikti sėkmės

 

Šie žmonės nesitenkina vidutiniu gyvenimu, jie atbunda iš miego, jie nori padaryti teigiamą įtaką pasauliui, jie nori palikti savo pėdsaką, jie nori teikti vertę kitiems žmonės ir kaip tik jums, broliai ir seserys, aš paskiriu šį straipsnį.

Bet yra tik viena problema – bandant pakilti į dangų visada bus kas laiko prie žemės. Deja, dažniausiai tai bus aplinkiniai žmonės – draugai bei šeima. Bet atrodo, kad turėtų būti priešingai, juk pradedi dirbti ties savimi, tobulėti dvasiškai, finansiškai, pradedi sportuoti ir bandai įgyvendinti išsikeltus tikslus ir susikurti tokią ateitį apie kurią visada svajojai. Juk draugai turėtų palaikyti? Gaila, ne visada.

 
Esame tarsi kempinės, kurios sugeria viską kas yra aplink mus. Mes priimame visą informaciją, net jeigu ji nėra mums į naudą
 

Draugai gali bandyti tave sustabdyti keistis, nesvarbu ar tai būtų į gerąją ar blogąją pusę

Kai pirmą kartą atradau asmeninį tobulėjimą ir saviugdą, pradėjau apie tai pasakoti draugui. Jis ir dabar tebėra geras mano draugas, kurį pažįstu nuo vaikystės. Susitikdavau su juo dažnai ir kiekvieną dieną kalbėdavau apie perskaitytas knygas, idėjas, tikslus ir svajones. Tikėjausi, kad jis pagautas mano entuziazmo pagirs mane už iniciatyvumą keistis, už suvokimą jog galima paimti gyvenimą į rankas, bet palaipsniui pastebėjau, kad neįvyko nieko panašaus, o priešingai – jis pradėjo sakyti, kad mano kalbos tuščios, kad to padaryti neįmanoma, kad aš pernelyg idealizuoju. Tik po kurio laiko supratau, kad įvyko lūžis, kuris atskyrė mane nuo jo. Mes ir toliau likome draugais, bet aš tapau kitoks, mūsų įsitikinimai buvo labai skirtingi.

Supratau, kad ne visi žmonės nori keistis ir judėti į priekį. Dėl ko? Tam yra įvairiausių priežasčių. Aš bandžiau įtikinti ir kitus draugus, kad asmeninis tobulėjimas, saviugda veikia, bet dažnai išvysdavau tik šypsnius jų veiduose. Iš savo klaidų išmokau, kad žmonių nepakeisi, jeigu jie nenori keistis patys.

Per tą vasarą nutraukiau ryšį su dviem savo draugais, nes mes tiesiog nebeatitikome. Aš kiauras dienas nebežaisdavau video žaidimų. Mano realybė buvo kitokia – norėjau augti, tobulėti ir siekti savo tikslų.

Tad, ką daryti jeigu šeima ir draugai tavęs nepalaiko? Nemanau, kad reikia nutraukti ryšį su artimaisiais bei draugais, bet tiesiog apie tuos dalykus nekalbėti su jais, jeigu matai, kad jie nėra pakankamai sąmoningi, kad tave suprastų. Kam leisti griauti savo entuziazmą? Jei vieną kartą pamatei, kad šie nepriima tavo idėjų ir pasaulėžiūros, nenori judėti į priekį, tai ir užbaik su jais. Jie suvoks, ką prarado kai tam ateis laikas arba ir toliau gyvens kaip gyveno.

 

Mes skiriames ne tiek jėgomis, kurias turime, kiek drąsa jomis naudotis

 

Natūralu, kad ne visi žmones nori to paties, kaip ir tu

Daugelis žmonių nugyvena gyvenimą paprastai ir tuo nesiskundžia – mano močiutė kiauras dienas žiūri televiziją, gauna pensiją ir jai to pakanka. Ir viskas čia gerai. Ji nenori prisijungti prie kažkokios bendruomenės, užsiimti kažkokia įdomia veikla, kaip kad močiutė “Tamae Watanabe”, kuriai yra 73 metai ir ji įlipo į Everestą (ir yra seniausia moteris, kuri yra ten įkopusi).

Bet kita vertus, yra senų žmonių, kurie gyvena visiškai kitokį gyvenimą. Vienas žmogus, kuris mane įkvepia siekti savo tikslų yra Richardas Bransonas, “Virgin” kompanijos įkūrėjas, kuris yra pagarsėjęs kaip nuotykių fanatikas milijardierius, kuris net ir būdamas 70 metų leidžiasi į keliones oro balionais ir gyvena tikrai nuostabų gyvenimą. Šis žmogus tikrai neranda laiko sėdėti prie televizoriaus ar užsiimti nereikšmingais dalykais, nes jis visai kitaip suvokia pasaulį nei eilinis pensininkas.

Tad išvada yra, kad visi žmonės yra kardinaliai skirtingi, ir kad ne visi palaikys tavo siekius. Bet nei vieni iš jų nėra blogi. Tiesiog žmonės turi skirtingus įsitikinimus, dėl to jie ir gyvena skirtingai. Tai yra du skirtingi pasauliai. Nė vieno iš jų nereikia vertinti. Aplinkiniai žmonės mums daro įtaką, bet mes patys pasirenkame savo draugus ir su kuo norime bendrauti. Tai priklauso tik nuo mūsų.

 

Kaip laimingai daugelis gyventų, jei kitų žmonių reikalais rūpintųsi tiek pat mažai, kiek ir savais

 

Surask draugus, kurie nori tobulėti ir siekite savo svajonių kartu.

Tad eik, atrask bendraminčių, kurie tave palaikytų ir eik šalin nuo tų, kurie tavęs nesupranta. Jie patys bijo… Šeima nenori tavęs prarasti. O draugai slapta žino, kad tu imiesi veiksmo, savo veiklumu tu varai juos iš komforto zonos ir dėl to jie jaučiasi nemaloniai, nes nėra pasiryžę žengti tą žingsnį patys.

Tad eik pirmyn ir neatsižvelk atgal! Leisk aplinkiniams prisijungti prie tavęs, jei šie nori, bet skrisk pirmyn kaip feniksas ir neleisk neigiamiems žmonėms tave sustabdyti. Atrask tuos, kurie turi panašius tikslus kaip tu, kurie irgi svajoja  apie didžius dalykus ir tapk jų draugais. Linkiu užmegzti pažintis su nerealiais žmonėmis, kurie padės tau įgyvendinti savo svajones, bet prieš užbaigiant būtų labai šaunu jei atsakytum į vieną klausimą komentaruose.

 

Kurie žmonės tavo gyvenime tave veikia neigiamai, ir ką gali padaryti, kad pasišalintum iš tos situacijos?

 

Patiko straipsnis? Pasidalink juo su draugais ! Taip pat užsukite į mūsų naują iššūkių puslapį arba pamatykite mūsų motyvacinių filmų sąrašą.

Ir dar užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk karščiausias mūsų naujienas greičiau nei kiti:


Su pagarba,
Matas @ Tobulėjimo Klubas

Tavo smegenis sprogdinančios mintys:

4 mintys apie “Tavo aplinka. Kaip mus paveikia draugai, artimieji? Jie mus motyvuoja tobulėti ar stabdo?

  1. Supratau, kad nebenoriu būti tobulas robotas irgyventi minučių tikslumu pagal grafiką…. ir iškritau iš savo „draugių“ gyvenimo formato…Man patinka TURĖTI LAIKO ;O)

    1. Kam gi nepatinka 🙂 dabar galite tą laisvą laiką paskirti savo mėgstamai veiklai 🙂

  2. Ačiū Jums, kad skaitote ir dalinatės savosiomis 🙂

    Tikrai taip, kartais reikia ir priešingos nuomonės, kritika irgi mus daro stipresniais ir padeda patobulinti tai, ką galime.

  3. Mes vis norime , kad mus suptų bendraminčiai. Žinoma, su tokiais paprasčiau, bet tai nereiškia, kad visada įdomiau. Kartais , oi, kaip reikia priešingos nuomonės ! Tai neleidžia užmigti „ant laurų“ .Dirbti su savimi ne kiekvienas turi įgūdžių ir valios , o svajonė keisti kitą -sizifo darbas.Galime tik uždegti ir įteikti fakelą tam , kuris nori tobulėti.Ačiū už Jūsų skelbiamas mintis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *