Gyvenimas yra per trumpas, kad jį švaistytume nereikalingiems dalykams.

jevgenijus čigrin iš tobulėjimo klubo

Pamokos, kurias aš išmokau iš sėkmingų žmonių

Man labai patinka bendrauti, pažinti naujus žmones, suvokti jų pasaulėžiūras ir išmokti naujų dalykų, būtent todėl aš dažnai kalbinu žmones, kurie gali pasidalinti naudingomis žiniomis su kitais. (O jeigu tu esi vienas iš jų, parašyk man, galbūt rasime bendrų temų, kurios pavirs įdomiais ir naudingais interviu).

Pasakysiu dar daugiau: kiekvienas sutiktas žmogus mane kažko mokė, nors nei vienas nebuvo pagalvojęs apie mokytojo kelią. 🙂

Taip, sujungdamas žmonių patirtį dėliodamas jas į lentynas, noriu parodyti, bendrus ir svarbiausius jų principus.

1. Kelią įveikia tik tas, kuris nesustoja, o eina tik į priekį

Pirma pamoka – tai jūsų mąstymo keitimas. Nors šis principas skamba banaliai, tačiau visi sėkmingi žmonės, su kuriais diskutavau apie sėkmę teigė tą pati – tu turi dirbti. Dirbti efektyviau, geriau, greičiau.

Kito kelio nėra. Vienintelis būdas užbaigti darbus – tęsti savo kelionę bet kuriomis sąlygomis. Ir tai turbūt yra sunkiausia dalis – kai jauti, kad nenori, kai neturi motyvacijos, prisiversti nugalėti save ir žengi toliau.

Papasakosiu jums dar kai ką. Vienas mano draugas prieš bene 4 metus buvo praradęs visas savo gyvenimo santaupas, nes nesėkmingai investavo. Tai buvo didelis smūgis jam, per vieną dieną netekti visko, ką buvo sukaupęs. Šnekėdamas su juo paklausiau, kaip jis įveikė šią krizę? Tada jis man pasakė, ko gero geriausią patarimą, kurį aš girdėjau per savo gyvenimą. Jis pasakė:

“Taip, buvo sunku, buvo skaudu, pamatęs, kad viso to netekau nuėjau į lova ir pragulėjau visą dieną. O atsibudęs kitą rytą supratau, kad gyvenimas tęsiasi, atsikėliau ir dirbau toliau. Pradėjau viską nuo pat pradžių, vėl nuo nulio. Kartais, kai sunku, mes turime įkvėpti, padaryti išvadas ir judėti toliau nežvelgiant i praeitį.”

Žiūrėkite į tai, kaip į žygį. Jūs žinote, kad gale yra finišas (jūsų tikslas), kurį jūs turite pasiekti. Jį pasieksite, jeigu žingsnis po žingsnio statysite kojas į priekį. Turbūt girdėjote puikų pasakymą: “tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo pirmojo žingsnio”? Tai rytų išminčiaus Lao Dze žodžiai, ir aš su jais visiškai sutinku – visai nesvarbu, kokia ilga kelionė, svarbu pastatyti pirmą žingsnį ir nesustoti. 🙂

2. Galvok apie tai dabar arba, ko tu sieki?

Žengiame prie antros pamokos. Jau žinai, ko tu sieki? Puiku. Tik matai… Žinoti neužtenka. Žinios nėra tokios svarbios, jeigu jų nepritaikome gyvenime.

Dauguma žmonių teigia, kad žino, ko nori – nori geresnio darbo, atlyginimo, mašinos, daugiau atostogų dienų, pinigų ir pilnų kišenių laimės, būti sėkmingu ir patenkintu. Hmm… Palauk. Kaip tu manai, ar tokie norai konkretūs? Ar jie padeda suprasti, ko nori žmogus? Ką reiškia noriu daugiau laimės? O noriu sėkmės? Ką tai reiškia būtent TAU? Jūsų troškimai irgi turi ausis ir jeigu nesuvoksite, ko tikrai norite jie gali jūsų nesiklausyti 🙂

Tikslūs norai – tai jau pusė darbo

Įsivaizduok, kad jau suvokei, ką tau laimė reiškia – daryti tai, kas patinka ir iš to pragyventi. Ok, judame toliau. Ką tau patinka veikti gyvenime? Kas tau patinka? Iš to tu norėtum pragyventi? Ir kaip tai žadi padaryti? Ar jau suradai bent 5 būdus, kaip tai gali padaryti ir priartėti prie savo svajonės? Ar tau esi parašęs savo veiksmų planą?

Kaip tai padaryti? Klausk savęs kuo daugiau. Gauk kuo daugiau atsakymų. Ir štai konkretus veiksmų planas, kurį aš parašiau kaip pavyzdį:

“Aš noriu tapti internetinių puslapių dizaineriu ir iš to pragyventi. Kolkas neturiu jokių žinių, todėl pirma, ką man reikia padaryti, tai įgyti įgūdžių, kaip reikia kurti puslapius. Aš pabandysiu surasti internete pamokas naujokams, taip pat paieškosiu pamokų “youtube”, taip aš gausiu pradines žinias startui. Tada man reikia praktikos, pirma aš pabandysiu sukurti savo puslapio dizainą nuo nulio. Tada surasiu žmonių iš draugų/pažystamų sąrašo, kuriems padaryčiau dizainą visiškai nemokamai, padaryčiau tai kokybiškai ir galėčiau gauti pirmas rekomendacijas iš jų. Toliau man reikia sukurti anketa freelancer’ių puslapiuose, sukurti facebook puslapį, savo puslapį, pabandyti įsidarbinti įmonėje užsiimančia panašia veikla. Ir aš planuoju užsidirbti pirmą 1000 eurų per artimiausius 6 mėnesius. Man svarbu visada kelti kvalifikacija, todėl aš dirbsiu kasdien. Toks yra mano artimiausias veiksmų planas, kurį aš lengvai galiu keisti, jeigu surasiu naujų minčių ir idėjų.”

Kaip jūs manote. Toks tikslas ir veiksmų planas būtų geriau nei “aš noriu daugiau laimės”?

Žinau, žinau, parašyti veiksmų planą užtrunka laiko ir taip, užknisa… Tačiau, paklausk savęs, ar tu nori pakeisti savo gyvenimą ar nori, kad viskas liktų taip, kaip ir buvo? 🙂

3. Nustok abejoti savimi. Leiskis į kelionę jau dabar!

Puiki pamoka, kuri sako, pradėk mėgautis gyvenimu šią akimirka. Prisimeni tokį filmą “The Bucket List/Prieš pakratant kojas” su Džeku Nikolsonu ir Morganu Freemanu, jį galite pamatyti mūsų filmų sąraše)? Jeigu ne, būtinai pažiūrėk. 🙂

Taigi. Mintis paprasta – tau nereikia kažko laukti tam, kad taptum laimingas, sėkmingas ar veiklus. Tu gali tai pradėti daryti jau dabar, bet kuria akimirka.

Dažniausiai žmonės daro taip – jie riboja save, jie suranda daug pasiteisinimų ar atsiprašymų, kodėl jiems tas nepavyks ir nieko neišeis. Pvz: jie nesėkmingi, nes neturi draugų, nesuranda sau antros pusės, jie nori leistis į avantiūras, bet bijo…

Tačiau, žinai ką? Bijoti yra visiškai normalu. Kai tu kažką darai pirmą kartą – šoki su parašiutu – akivaizdu, kad bijosi. Dar ir kaip bijosi, netgi kojos drebės! O gali būti, kad bijosi ir antra, ir trečia kartą, tačiau prispausk savo baimę, nes  tai yra emocijos, kurias tu gali nugalėti, o toks šuolis yra ta gyvenimo akimirką, kurios tu nepamirši ilgai ir galėsi pasidalinti savo įspūdžiais su kitais. Gyvenimas susideda iš smagių akimirkų, mėgaukis tuo, ką turi.

Kodėl reikia mėgautis gyvenimu jau dabar? Nes kiekvienas iš mūsų turi ribotą laiką. Laikas yra resursas, jeigu jo neišnaudojame – pradedame švaistyti veltui. O aš mažiausiai norėčiau, kad mano skaitytojai gaištų savo brangų laiką.

Straipsnių gale, mėgstu pridėti trumpą konspektą apie tai, ką mano skaitytojai sužinojo naujo, tą padarysiu ir šį kartą.

Trys svarbŪs sėkmingų žmonių principai:

  • Įdiegti į savo protą, kad tikslą pasieksi, jeigu kasdien, bent kažką darysi. (Kad ir 30 minučių, bet darysi)
  • Parašyti tikslų veiksmo planą ir atsakyti sau, ko tu sieki.
  • Tikėti savo jėgomis. Sakyti galimybėms ir gyvenimui “TAIP!”

Jeigu tu nori plačiau sužinoti apie sėkmingo gyvenimo principus, kviečiu tave paskaityti šį mano dviejų dalių straipsnį – 10 dalykų, kurie pakeis gyvenimą ( čia Pirma straipsnio dalis, o čia Antra dalis 🙂 )

Taip pat aš buvau kalbinęs milijonierių ir jis pasidalino savo patirtimi čia.

Kaip ir minėjau, aš iki šiol kalbinu sėkmingus verslininkus, įdomius bei aktyvius žmonės ir dalinuosi informacija su savo bendraminčiais youtube kanalas ir fb puslapis. Jeigu turi nori, ką papasakoti susisiek su manimi. Susitiksime ir iki kito karto! 🙂

P.S Ar žinai, Kad TU ESI Svarbus(-i)? 🙂

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį! 🙂

Tobulėjimo Klubo naujausi straipsniai