geriausi naudingiausi motyvaciniai filmai

Motyvaciniai filmai jus gali daug ko išmokyti. Žiūrėkite naudingus filmus, semkitės įkvėpimo ir būkite stiprūs. Tai yra nugalėtojų kelias! 🙂

Geriausi Motyvaciniai ir Įkvėpiantys Filmai

1. Taikus Karys – “Peaceful Warrior” / Paspauskite čia, kad perskaitytumėte rekomendaciją

Filmas paremtas tikrai įvykiais, apie talentinga vaikiną, norintį sudalyvauti Olimpinėse žaidynėse. Tačiau tam nepakanka nei tobulos fizinės formos, nei geidžiamumo. Netikėtas nepažįstamasis sukrečia ir padeda suvokti, kad potencialas skleidžiasi kiek kitaip. Būtent čia prasideda pasakojimas, kaip kovoti su savo baimėmis, su savo ego, išgirstama apie šios akimirkos galią, apie stiprybę, kylančia iš vidaus ir kaip nepasiduoti prieš sunkias gyvenimo aplinkybes.

2. Klik! Arba Gyvenimas Pagreitintas – “Click” / Paspauskite čia, kad perskaitytumėte rekomendaciją

Filmas apie stebuklingą pultą stabdantį ir keičiantį laiką, būtent apie tokį, apie kokį kiekvienas svajojome vaikystėje ir, nors tai atrodo linksma bei žavu, bet filmas patylomis tau sako į ausį, kad gyvenime nėra nesvarbių akimirkų, visos jos žavingos ir vertingos. Vaikai nelauks, jie auga. Artimieji irgi negyvens amžinai, o mes niekaip nesurandame jiems bent valandos dėmesio. Šį akimirka tai viskas, ką mes dabar turime. Po to liks tik prisiminimai, ir kas žino, ar dėl savo skubotų sprendimų neteks gailėtis?

3. Jis Sako Taip - “Yes Man” / Paspauskite čia, kad perskaitytumėte rekomendaciją

Štai filmas apie du populiariausius ir parasčiausius žodžius – “taip” ir “ne”. Tačiau patys žinome, kad šitie žodžiai gali sukelti viską ant kojų. Siužete pasakojama apie depresija sergantį vyrą, kuris visada sakydavo “ne”, bet suvokia, jog atėjo eilė žodžiui “Taip”. Taigi čia išvados paprastos: Įvairias problemas galima paversti galimybėmis. Filmas parodo, kad reikia griebtis bet kokios iniciatyvos, ir netgi, jeigu nutinka kažkas negero – tikėti, kad tai tik laikina ir greitu metu viskas pasikeis į gerąją pusę. Antroji filmo išvada – išmokite matyti galimybės ten, kur jų kiti nemato. Plačiai mąstant, galime pastebėti, kad jų yra begalybė ir jos yra visai šalia mūsų. Trečia filmo išvada – kad ir kas benutiktų, tai tik į gera. Tikėkite, kad bet kuris jūsų pasirinkimas veda prie naujos nuostabios patirties, anksčiau ar vėliau taip ir nutiks.

4. Prieš Pakratant Kojas – “The Bucket List” / Paspauskite čia, kad perskaitytumėte rekomendaciją

Filmas apie onkologinės ligos įtaką mūsų gyvenimuose, tačiau čia kur kas svarbesnis sąrašas, kuris gali būti tik sėkmingas ir primintų apie tai, kiek laiko buvo išsvaistyta veltui ir kodėl tam tikros svajonės liko neišpildytos. Filmo vertė viena paprasčiausių, bet tokia, kurią vis pamirštame, todėl darsyk prisiminkime –  gyventi reikia dabar, o ne tada, kai gausi paaukštinimą, važiuosi į kelionę kai bus pinigų, susitiksi su draugais ar, kai bus laiko, pakeisi nemylimą darbą, tada, kai sutaupysi naujai mašinai ir t.t. Supraskite, kad niekada nebus tinkamas laikas. Verslo atidarymui visada truks žinių ir reikės mokytis prisitaikyti. Pinigų niekada nebus per daug, nes kuo daugiau uždirbame tuo daugiau linkę išleisti. Laukti paaukštinimo nemylimame tikėdamiesi, kad viskas pasikeis, tik saviapgaulė.

5. Prieš Klasę – “In Front Of the Class” / Paspauskite čia, kad perskaitytumėte rekomendaciją

Šitą filmą radau internete tik anglų kalbą, bet jis to vertas. Begalo gera istorija (filmas yra paremtas tikrais faktais) apie vyrą, kuris nuo vaikystės serga “Turetto” sindromu, bet tai jo nestabdo įgyvendinti savo svajonės – tapti mokytoju. Mūsų herojui pavyksta tą padaryti, bet kokia kaina? Ir čia imuosi klausti savęs: kiek atsisakymų man reiktų, kad paleisčiau savo idėją? Kiek kritikos iškęsčiau, kol pasakyčiau gana? Ir šitas vyras tampa tam tikra prasme autoriteto pavydžiu. Pažiūrėkite filmą ir suprasite, kad aš teisus.

6. Ieškantys Laimės - The Pursuit Of Happyness / Paspauskite čia, kad perskaitytumėte rekomendaciją

Filmas paremtas tikrai faktais pagal autoriaus memuarų knygą. Veiksmas apima sunkiausią autoriaus gyvenimo laikotarpį ir pasakoja apie ilgą ir duobėdą kelią tikrosios laimės ir sėkmės link. Verta pamatyti šį filmą, kad suvoktume vieną paprastą gyvenimo taisyklę – labiausiai laimingi tampame ne tada, kai viską darome dėl savęs, bet dėl kitų, na ir beabėjo, kad kelias į sėkmę yra vingiuotas su klystkeliais ir sudėtingas.

7. Baraka / Baraka - Paspauskite čia, kad perskaitytumėte rekomendaciją

Tai visiškai nesiužetinis ir netradicinis filmas, tačiau patraukiantis savo unikaliu vaizdų keitimosi būdu. Rodos, nereikia net žodžių, o filmas jau verčia tave mąstyti apie civizacijų kaitą, pasaulio padėtį, vartotojiškumo ir autentiškumo priešpriešą.

8. Veronika Ryžtasi Mirti - Veronika Decides To Die / Paspauskite čia, kad perskaitytumėte rekomendaciją

Filmas pagal garsiojo P.Coelho romaną. Tiek knyga, tiek filmas palieka, jei ne įspūdį tai norą bent kiek labiau vertinti savo gyvenimą. Siužetas paprastas, kaip holivudinių filmų scenarijai, apie mergina norėjusią nusižudyti, bet išgyvenusią, tačiau dėl vaistų poveikio jos širdžiai iš tikrųjų liko plakti labai nedaug (bent jau taip pasako daktaras…). Būtent tokioje akistatoje kyla noras gyventi, kai nebegali nutolinti mirties. Paklauskite savęs, kokiu kampu pakryptų jūsų gyvenimas, jei žinotumėte, kad jis bet kada gali nutrūkti?

9. Pykšt Pokšt, Tu Negyvas - Bang Bang You Are Dead / Paspauskite čia, kad perskaitytumėte rekomendaciją

Filmo siužetas, rodos, nėra labai originalus – kalbama apie patyčias tipinėje JAV mokykloje. Kita vertus, filmas turi labai stiprią socialinę potekstę ne tik apie patyčias, kurios vis dar tebėra aktuali problema mūsų visuomenėje, bet ir apie aplinkinių socialinius vaidmenis. O filmas iš tikrųjų sukrėčia, galbūt dėl smurto, galbūt dėl frazės pasakytos filmo gale: “Ginklas rankose yra lygiai tas pats, kas filosofijos daktaro laipsnis”?

10. Sėkmė Avansu - Pay It Forward / Paspauskite čia, kad perskaitytumėte rekomendaciją

Filmas pasakoja apie mažo berniuko utopinę idėją padaryti pasaulį geresnį per gerų darbų atlikimą. Čia daugžodžiauti nereikia, filmas labai aiškiai parodo, kiek daug galime pakeisti pradėję nuo savęs ir paprasčiausių gerų darbų atlikimo.

11. Atgal Į Gamtą - Into The Wild / Paspauskite čia, kad perskaitytumėte rekomendaciją

Filmas apie tai, kaip žadamą sėkmingą gyvenimą verta iškeisti į visišką nežinomybę ir nuotykius. Filmo herojus demonstruoja mums kaip atsisakyti patogaus gyvenimo ir spontaniškai leistis į savo gyvenimo kelionę, kuri leidžia atsrasti pusiausvyrą  tarp žmogaus ir gamtos, tarp idealumo ir realybės, tarp savęs ieškojimo ir vertybių.

12. Forestas Gampas - Forrest Gump / Paspauskite čia, kad perskaitytumėte rekomendaciją

Šio filmo ilgai pristatinėti nereikia, nes, jei dar nematėte, tai turėdami laisvo laiko tikrai pažiūrėsite. Taigi daug kam girdėtas, ar netgi matytas filmas apie romantišką keistuolį, kuriam sekasi ir jis visur pirmas be didelių pastangų. Čia kyla klausimas – Gal herojus per kvailas suprasti savo veiksmų reikšmingumą? – bet vis dėl jis  milijonierius… Būtent čia filmas priverčia susimąstyti apie tikrojo žmogiškumo prasmes, vertybių klasifikaciją ir sako mums: būk tuo, esi ir taip žmonės seks paskui tave net jei jautiesi, atrodai kitoks, o kiti laikys tave kvailiu.

13. Anapus Sienų - Beyond Borders / Paspauskite čia, kad perskaitytumėte rekomendaciją

Šio filmo vertė slypi ne be priekaištų atliktoje A.Jolie vaidyboje ir net ne jos herojės įkūnytame nore padėti nuo karo nukentėjusiems žmonėms. Veikiausiai tai filmas, atskleidžiantis kaip užsidegimas kažką daryti keičia visa aplink ir žinoma, žmogiškumas, kuris šalina abejingumą ir griauna sienas taip keisdamas visa į gerą per solidarumą, pagalbą ir vienas kito palaikymą.

14. Atkirtis - Whiplash / Paspauskite čia, kad perskaitytumėte rekomendaciją

Filmas pasakoja kaip dėl svajonės tapti geriausiu tenka jausti tiek fizinį tiek dvasinį skausmą ir kokia tikroji svajonių išpildymo auka. Paprastai tariant – tai ne tik filmas, tai motyvaciją niekada nepasiduoti einant tikslo link, nes nėra tokios kliūties, kurios neįmanoma įveikti, nėra užduoties, kurios negalėtum išspręsti. Dar daugiau tai įkvėpimas turėti ryžtą ir vardan jo aukotis, nes niekas šiame pasaulyje nevyksta be tavo paties indėlio.

15. Mes Nusipirkom Zoologijos Sodą - We Bought A Zoo / Paspauskite čia, kad perskaitytumėte rekomendaciją

Kartais įsigyti zoologijos sodą tampa ne tik keista ir sveiku protu nesuvokiama idėja, bet pavyzdžiu apie didelį ryžtą ir galimybes viską išspręsti. Drįstu sakyti ne filmas, o tikras pavyzdys leidžia susimąstyti, kad nors yra begalės problemų ir sunkumų, reikia į viską žvelgti pozityviai, kaip į nuotykį, nes kitaip mažiausiai, kas nutiks – tai ištiks nervinis išsekimas. Todėl reikia keisti požiūrį į pačias problemas, nes gyvenime jų bus nuolatos ir mes jų neišvengsime ir tik jos moko mus augti ir keistis.