Motyvacija, kaip tapti motyvuotam ir motyvuoti kitus

motyvacija straipsnis

Kas yra motyvacija? Tam tikra prasme – tai pasiekti kitų žmonių tikslai, jų veiklos, rezultatai. Suvokimas, ką mes galime pasiimti iš mus supančios aplinkos, nepaisant neigiamų faktorių, tai kas mus priverčia jaustis energingais ir į daugumą dalykų žvelgti pozityviau – tai dėl ko tu jautiesi motyvuotu, ko  pasėkoje save psichologiškai nuteiki tam, ką pasirinkai. Kokiu save nori matyti.

Tik teoriškai galime teigti, jog motyvacija yra vienoda. Praktiškai – ji kiekvienam skirtinga. Tad nesijauskite blogai, jei kažkas jus motyvuoja ne taip, kaip daugumą aplinkinių. Juk tai jūs patys kuriate save ir tik jūs esate atsakingi už save. Neįpareigokite kitų valdyti jūsų gyvenimo pasirinkimų.

Eilinė diena (kuri nesikeičia nuo praeitos) –  nemotyvuota diena. Neturi būti eilinių dienų, kurios neturėtų jokio tikslo. Tokios dienos labai greitai įsišaknija mumyse ir dažniausiai jos užsitęsia visam gyvenimui. Didžioji procentinė dalis žmonių, sustoja ties kažkuria tobulėjimo dalimi (atostogos ir poilsis į tai neįtraukiamos, juk poilsis skatina darbštumą, supraskite tai teisingai).

Paklausk savęs, koks esi tu? Ar tai, ką tu veiki dabar, suteikia tau nuolatinės motyvacijos, kad ir kokios aplinkybės susiklostytų? Pripažįsti, kad gyveni su mintimi, iš esamos dienos gauti maksimumą ar pasyviai į ją žvelgi, kaip stebėtojas ir nieko nekeiti? Taigi, paklausk svarbiausio klausimo: kaip tapti motyvuotu ir ką privalai daryti, kad tokiu(a) taptum?

Yra begalės būdų, kaip to pasiekti. Visų pirma, pažvelk į save: koks esi dabar, kokioje aplinkoje gyveni ir ko tau trūksta. Koks veiksnys tavyje sukeltų stimulą efektyviai leisti dienas, kurios būtų geresnės už buvusias.

as galiu

KAD TAI IŠSIAIŠKNTUM, PRIVALAI SAU ATSAKYTI Į ŠIUOS KLAUSIMUS:

 1. Ar tai, ką darau dabar, verčia mane jaustis laimingu žmogumi?
 2. Ar mano gyvenimo būdas motyvuoja kitus?
 3. Ar stengiuosi kažką pakeisti, kad tapčiau motyvuotu žmogumi ir jausčiau harmoniją savyje?
 4. Kokį save įsivaizduoju po keleto mėnesių?
 5. Dabar esu motyvuotas(a)? Jei taip, būdamas tokiu keičiu kažką ar tik jaučiuosi tokiu?

  Į šiuos klausimus atsakyk visiškai atvirai, nemeluodamas sau. Jei daugumos atsakymai bus neigiami, vertėtų susimąstyti, ką reikia pakeisti, kad taptum ne tik motyvuotu, bet ir veikliu. Manau siekiame tapti motyvuotais tiek, kad ši motyvacija sukeltų tam tikrus veiksmus, kurie skatintų tobulėti savo srityje.

Tarkime, jog jūsų gyvenimo tikslas tapti rašytoju. Jūs to labai trokštate (bet ne tiek, kad stengtumėtės tai pasiekti), tvirtinate sau, kad esate motyvuotas ir galvojate, kad nieko daugiau negalite padaryti.

Visas dienas praleidžiate namuose ar darbe, kurio nemėgstate, bet taip ir nesiimate jokių veiksmų, nes nesuvokiate, kad galite tapti rašytoju įdėjus bent šiek tiek atitinkamų pastangų.

Įsivaizduokite, kad gyvenate šalia įžymaus rašytojo (jūsų namus skiria vos keletas metrų), vienas iš bendradarbių yra parašęs tris knygas saviugdos srityje. Leidžiate dienas namuose prie kompiuterio, išmaniojo telefono, kuris jus valdo. Tapote lyg jam priklausomas.

Mintys ir toliau įrodinėja, kad rašytoju negalite tapti, nes tai pernelyg sunku (nors to nebandėte). Net nebandote pasikalbėti su kaimynu ar kolega, paprašyti jų pagalbos ir patarimų, kaip tokiu galėtum tapti, paklausti ko tavyje trūksta ir kur tau tobulėti.

nepasiduok

Imkime kitą herojų, siekiantį tapti garsiu lenktynininku. Jis gyvena miesto centre, neturi pakankamai pinigų savo svajonės įgyvendinimui ir nepaisant to, jaučiasi motyvuotu ir žinančiu ką daryti, kad tai pasiektų.

Dirbdamas nemėgstamą darbą jis negalvoja, kad jį dirbs visą gyvenimą šis žmogus tai suvokia lyg laikiną stotelę, kuri prives prie svajonės realizavimo.

Kiekvieną dieną planuodamas ir neatsižvelgdamas į problemas, po keleto mėnesių galiausiai įsigyja automobilį. Dirbdamas nemėgstamą darbą, sutaupė dalį pinigų, kurie priartino prie tikslo. Jis negalvoja, kad tai neįmanoma, paprasčiausiai, vertina savo esamą vietą kaip priemonę tikslui pasiekti.

Dar po keleto mėnesių jis jau lenktyniauja. Užima prizines vietas ir randa rėmėjų. Kadangi gauna pakankamai pajamų iš rėmėjų, jis gali nedirbti. Tiesiog tobulėti savo srityje ir būti laimingu, pilnaverčiu žmogumi.

Dirbdamas darbą, apie kurį svajoji, neabejoju, kad tapsi tos srities profesionalu. Motyvuosi save ir mokysiesi kiekvieną dieną. Tai tau teiks džiaugsmą. Nejausi prievolės mokslams, kurie tau neteiks džiaugsmo.

Jei pasirinksi savo kelią (pašaukimą), savo srityje tu mokysiesi su entuziazmu, būsi suinteresuotas tobulėti. Paklausk savęs, kuris veikėjas motyvuotas? Kuriam veikėjui priskirtum save?

komforto zona

1. Pradžioje, ką gali padaryti, kad tavo motyvacija sukeltų veiksmus pokyčiams, privalai turėti pastovią veiklą, kuri tave skatintų gyventi planuotą gyvenimą.

Planuotas laikas – turiningesnis laikas. Užsiimk tuo, ką mėgsti veikti, atrask hobį, skatink tai racionaliai suderinti su gyvenimo būdu. Motyvacijos jausmas nieko nepakeis, jei nesiimsi veiksmų.

Nepatinka tokia tiesa? Ar tiesiog vengi jos ir bėgi nuo savo tikslų, nes jie tau per sunkūs? Motyvacija, kuri kyla su atsakomybės jausmu, privers automatiškai galvoti apie būdus, kaip iki to nueiti (tik nebėk nuo to, priimk ir vertink kaip galimybę pasikeisti).

2. Norint atsibusti su motyvacijos bomba veikti, privalu žinoti, ko tu išties nori ir būti konkrečiam.

Neprotinga vieną dieną būti motyvuotam tapti profesionaliu šokėju, o kitą dieną jau teigti, kad sukursi verslą. Ramiai atsisėsk suplanuotą vakarą jaukioje aplinkoje, leisk sau atsakyti į vieną svarbų klausimą: kurioje srityje save matai geriausiu? Kai atsakysi į šį klausimą, tavo motyvacija bus kokybiška, o ne banali ir trumpalaikė.

Tokiu būdu tu pasieksi savo tikslą daug greičiau, nei kiekvieną dieną bėgiodamas nuo vieno tikslo prie kito. Neteigiu, kad tai kvaila – protinga, kai save išbandai visur, bet nereikia tuo piktnaudžiauti ir sakyti sau, kad tokiu būdu, tu pasieksi maksimalią naudą. Tokie veiksmai labiau tinka tinginiams, kurie yra labiau linkę galvoti ir galvoti, bet nepriimti konkrečių sprendimų. Tie žmonės priskiriami prie tų, kurie bijo atsakomybės.

3. Aplinka. Tavo motyvacijos lygį tiesiogiai veikia tave supantys žmonės.

Stenkis būti ten, kur tave suptų žmonės su panašiu tikslu į tavąjį, tokiu principu galėsi tobulėti greičiau. Tu pozityvus – neužsibūk tarp negatyvių žmonių.

Eik į seminarus, kurie tave motyvuotų veikti ar tiesiog pasirink būti ten, kur skatintų įgyvendinti savo tikslus. Atsakytų į tavo klausimus (kokius veiksmus tu turi daryti, kad tavo tikslas taptų realybė).

4. Mąstymas. Turėdamas tikslą ir siekdamas jo, kartkartėmis motyvacija priblės.

Šiuo atveju prisimink, dėl ko pasirengei permainoms, apmąstyk, kaip gyvenimas pasikeis, kai pasieksi savo tikslą. Šį motyvacijos stygių sukuria mūsų mintys. Neleiskite joms vadovauti.

Atrodo nereikšmingas dalykas, banali ar niekam tikusi mintis, bet juk nuo vienos minties mes ir pradėjome siekti visumos. Kalno principas – kilti sunku, bet jei paslysi, nusileisti net pastangų nereikės.

5. Dirbk su savimi, kad noras tobulėti neišblėstų.

Mokykis (lavinkis / tobulėk), skirk savo laiką tam, ko sieki, domėkis visapusiškai, Kad aplinkybės neveiktų tavęs neigiamai. Praplėtęs suvokimą, viską mokėsi atsirinkti. Kontroliuosi save, nesileisi veikiamas neigiamomis emocijomis.

tikslas

Juk visi esame sutikę žmonių, kurie mus motyvavo asmeninėje veikloje. Lyg pakėlė iš gilaus žiemos miego, per kurį nieko nenutuokdami gyvenome sistemoje. Staiga suvokėme, kad mūsų siekiai įmanomi, tai kodėl gi to nepasiekus? Viskas nuo to ir prasidėjo, viskas privedė iki to, kas esame dabar.

Tapus motyvacijos „šaltiniu“, tavo gyvenimo kokybė pagerės. Savijauta ir entuziazmas ne tik palaikys pusiausvyrą, bet ir augs. Atidavus dalį energijos kitam, ji sugrįš tarsi viesulas po ramios dienos, t.y. dalis, kurią atidavei, ženkliai išaugs tavyje. Sugrįš keleta kartų stipresnė. Investicija į kitą – geriausia investicija į save patį.


Lietus, šlapdriba.  Lietaus lašeliai ant lango. Vienas lašelis pradeda tekėti greičiau,  kai kitas dar tik formuojasi. Susiformavęs lašelis įstoja į kito lašelio tekėjimo sutelktą takelį, tarsi sektų jį  kaip autoritetą. Tekėti yra lengviau,  kai takelis jau suformuotas. 

Pastebėjimas –  jei prieš tai susiformavęs lašelis didesnis už pirmą,  tai jis po kurio laiko pasitraukia iš esamo takelio ir kuria naują…  kuria kažką naujo. Asmeniškai ir nepriklausomai.  Priešingai,  jei lašelis mažesnis,  jis nepasiekia pirmojo,  galiausiai išblėsta ir išnyksta pusiaukelėje.  Taip ir su Žmonėmis. Nuo tavęs priklauso,  kokio tu būsi dydžio, kokį save suformuosi,  ar gyvendamas sukursi kažką naujo, ar tiesiog trumpam egzistuosi…


Autoritetas. Galite pasirinkti žmogų, kuris jus motyvuoja, kuris skatina pradėti siekti savo tikslų. Neabejoju, kad tai bus tikrai neblogas „varikliukas“ veikti ir tobulėti. Beje, motyvacijos šaltinis nebūtinai turi būti konkretus žmogus, tai gali būti rezultatai, kurie jums labai aktualūs, panašūs į jūsų ateities planus. Galite stebėti aplinką, kuri jus įkvepia. Nesirinkite monotoniškos aplinkos, rinkitės tą, kuri gali suteikti kažką naujo.

motyvacija

Ko išties nori TU?

Viskas, ką išdėsčiau, liks bevertis tekstas, jei tavo pastangos bus skirtos tik teksto perskaitymui, bet neįsisavinimui. Atsakyk sau, ar pats nori būti motyvuotas, veikti ir DIRBTI pilnu pajėgumu? Ar ir toliau sėdėsi ant sofos ir žiūrėsi mėgstamą laidą, peikdamas(a) visą pasaulį, kad jis kaltas dėl to, koks yra dabar?

Kaltas tik tas, kas ieško kaltų, nepriimdamas tiesos, jog jis atsakingas už savo gyvenimą, už tai, koks yra dabar, ką turi ir kokios jo mintys. Taigi, norėdamas(a) pasiekti savo tikslus, privalai atsisakyti tos veiklos, kuria užsiima vidutinybės (tai žmonės, kurie gyvena neigiamomis emocijomis ir nesiruošia nieko keisti).

Tavo tingėjimas neturi imti viršaus, jis tau turi priminti, kodėl jo atsisakei ir kodėl jį iškeitei į geresnį gyvenimą. Tai sunku, bet tu juk nori būti geresnis nei vakar, taip? Ar planuoji gyventi visą gyvenimą uždarytas tarp savo sukurtų keturių sienų? Juk gyveni savo suvokimo lygyje – praplėsk jį ir pasikeis visas tavo gyvenimas. Sėkmės!


Patiko įrašas? Pasidalink juo su draugais, prisijunk prie mūsų tobulėjimo grupės facebook’e. Beje jūs galite perskaityti mūsų Tobulėjimo Klubui gyvenimo vadovą apie tai, kaip pasikeisti neatpažįstamai ir pakeisti savo gyvenimą.

Su pagarba,

Zekas Dalutas @ Tobulėjimo Klubas

Tavo smegenis sprogdinančios mintys:

5 mintys apie “Motyvacija, kaip tapti motyvuotam ir motyvuoti kitus

 1. Laba diena. Pozityvus ir motyvuojantis straipsnis, tačiau kyla daug klausimų. Žmogus žino, jog nori kito gyvenimo, imasi įvairių veiksmų, bet pasirodo, kad tai ne jam. Viską meta ir imasi vėl naujų. Taip kartojasi daug metų, bet vis dar sėdi ne savo „rogėse“. Motyvacija ima dingti. Ką daryti žmogui, kuris nori gyventi savo pilnavertį gyvenimą, bet neišeina jam jo atrasti? Kas tai? Tikėjimo stoka savimi, o gal tinginystė, ar tiesiog savęs neatradimas? Ačiū.

  1. Labas Sara, reikia savęs paklausti ko būtent TU NORI? Kokios veiklos TAU patinka? Prisimink vaikystę, ką mėgai daryti? Surašyk viską ant balto lapo ir surasi savo pašaukimą. (Jeigu ką, rašyk) 🙂

  2. Labas, Sara. Paklausk savęs. Ar tu sieki materialaus gyvenimo privalumų, ar dvasinio tobulėjimo? 🙂 Jei renkiesi pirmąjį, tiks begalės veiklų, kurios tau teiks džiaugsmo ir atneš finansinį stabilumą, žinoma, siekiant to ir atiduodant save šiam tikslui. Bet jei trokšti dvasinio ramumo, nesiek tapti verslininke, jei tu visiškai to nesieki. Dvasinis tobulėjimas tai daugiau, nei dailus limuzinas. 🙂

  1. Džiugu, kad perteiktos mintys sukėlė apmąstymų. Ačiū! Sėkmės tai pritaikant realiame gyvenime. 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *