Kodėl žmonėms neišeina pasiekti savo tikslų ir svajonių?

svajone

Viskas atrodo taip paprasta, ar ne? Mes turime svajonę ir turime tikslą ją pasiekti. Kas lieka? Atsakymas – nieko! Reikia tik paimti ir pasiekti tai, ko trokšti. Paprasta matematika!

Tačiau kažkodėl dauguma žmonių to nedaro arba jiems nesigauna. Klausimas kodėl?

Galima pasakyti, kad yra žmonių, kurie tiesiog kažko nori, pvz.: pasiekti aukštesnį dvasinį ir sąmoningumo lygį, nori tapti laimingi, produktyvūs, sėkmingi ir t.t. Tačiau, ką jie dėl to daro? Ar tai paprastas noras? O gal tai didelis ir sąmoningas troškimas?

asmeninis tobulejimas

Pirma kategorija žmonių – noras lyg ir yra, tačiau kryptingų veiksmų link tikslo nėra ir nuo to gyvenimas nesikeičia.

Galima ieškoti pasiteisinimų, atsiprašymų, kodėl daugumai žmonių nepasiseka. Galima surasti tikrai daug argumentų, kodėl ne kiekvienam pavyksta sukurti savo sėkmingą blogą, rasti gerą darbą, išmokti užsienio kalbą ir t.t. Tai įvyksta dėl:

 • Tinginystės (na taip, kaip gi be jos)
 • Netinkamas laikas arba jo stoka
 • Blogas oras (taip, kažkodėl toks argumentas kai kuriuos stabdo)
 • Neužtenka resursų (žinių, jėgų, sveikatos, kompetencijos)
 • Bloga aplinka, šalis, vyras, žmona, draugai
 • Sugalvokite kažką patys 🙂

Ir ką mes matome? Padarykime savo išvadas. Atsiprašymą lengva sugalvoti, reikia tik pažiūrėti į šį sąrašą ir galima sugalvoti tūkstančius atsikalbinėjimų, kodėl neverta kelti savo užpakalio nuo minkštos sofos. Sutinkate? Einam toliau. 🙂

Yra dar vienas žmonių tipas – jie kažko nori, sukuria planą, kaip tai atlikti ir imasi darbo. Tačiau tai nereiškia, kad jiems iš karto pasiseka. Tikrai ne!

kovos su savo baime

Tokie žmonės, visų pirma, mokosi iš savo klaidų ir tą patirtį panaudoja įveikiant naujus iššūkius.

Taigi, aptarėme dvi kategorijas žmonių: pirma – tai paprastas niekuo nepagrįstas noras ir antra – noras + pastangos + veiksmai.

Nesvarbu, kurioje kategorijoje jūs esate dabar, ją galima bet kada pakeisti. Pvz: turėjau vieną pažįstamą vardu Mantas (vardas pakeistas), jis turėjo labai skirtingą, nuo kitų jaunų žmonių būdingų jo amžiui, pasaulėžiūrą.

Jo akyse nebuvo aistros gyvenimui, kuri pasireiškia pas jaunus ir ambicingus jaunuolius. Nebuvo nei perdėto optimizmo, nei aistros gyvenimui. Jam atrodė, kad jis yra toks, koks yra ir kažką keisti yra beprasmiška. Kitaip sakant, likimas viską nulėmė už jį. Jis akivaizdžiai gyveno šia diena.

Ilgi pokalbiai su juo neprivedė prie jokių rezultatų, Mantas buvo įsikibęs į savo nuomonę ir tvirtai jos laikėsi. Aš bandžiau pasakyti jam, kad daug kas galėtų pasikeisti jo gyvenime, jeigu jis surastų save. Tai nutrauktų jo nevilties mintis, protas taptų užimtas apmąstymais ir  vietoje “tai neturi jokios reikšmės” pasikeistų į “kaip aš galiu tai pasiekti”.

Praėjo vieneri metai, buvome seniai susitikę su Mantu, bet kai jį pamačiau, supratau, kad kažkas pasikeitė. Visų pirma, tai buvo pokyčiai jo galvoje: vietoje galinės pavaros, buvo įjungta priekinė, antra, o gal netgi trečia pavara. 🙂

Mantas susidomėjo kelionėmis ir nusprendė keliauti, dirbo per atstumą internetinio marketingo sferoje. Kitaip sakant, jis galėjo dirbti iš bet kurio pasaulio krašto. Įsivaizduojate? Pilna laisvė! Galima būti, kur nori, keliauti, kur nori, nuo tokių pokyčių mąstymas pasikeičia visais 180 laipsniais!

 

Ir tokių pavyzdžių yra ne vienas ir ne du. Esu tikras, kad dauguma mano skaitytojų yra labai stipriai pasikeitę per pastaruosius metus arba pažįsta tokius žmones.

 

Kaip ir aš. Buvau, atrodo, paauglys, kuris neturėjo draugų, žaisdavo kompiuterinį žaidimą nuo ryto iki vakaro, nesusimąstydavo apie ateitį, o dabar domiuosi psichologija, asmeniniu tobulėjimu, verslu, kviečiu prisijungti visus prie gerumo ir labdaros akcijų. Noriu suburti visus, tobulėti norinčius, bendraminčius visoje Lietuvoje (o gal netgi ir už jos ribų).

 

Ką aš norėjau pasakyti pasakodamas apie Mantą?

 

O gi tai, kad laikai kaip ir žmonės – KEI-ČIA-SI. Tai reiškia, kad tokie, kokie jūs buvote prieš tai arba tai, kokie esate dabar, visiškai nenulemia, to kokie jūs busite rytoj. Galima pakeisti savo gyvenimą, tik reikia truputi daugiau drąsos. Galima tapti tuo, kuo nori, limitas yra tik jūsų galvoje. 🙂

Susimąstykite, kur norite būti po mėnesio ar po metų. Jeigu nekeisite nieko dabar, nesitikėkite, kad rytoj ar po savaitės jūsų gyvenimas taps kitoks.

Manau, dauguma žmonių skaito daug knygų ir straipsnių, tačiau nieko nekeičia, nes netiki, kad jiems pasiseks be jokių pastangų…

Bet argi tikrai geriausias būdas “nepralaimėti” – aplamai nebandyti?

komforto zona

 

Noriu paskatinti visus skaitytojus išeiti iš savo komforto zonos. Tai yra jūsų nematomas kalėjimas, mažinantis jūsų gyvenimo džiaugsmą.

Užtenka sėdėti rankas sudėjus, nuo to niekas nepasikeis. Kiek kartų mes ruošėmės pasakyti savo svajonėms ne? O kiek kartų pasakėme? Ar verta užgniaužti savo troškimus, leisti ištirpti jiems tarp kitų minčių ir paskęsti gyvenimo rutinoje?

Pokyčiai prasidės tik tada, kai pradėsime veikti.  Kiekviena diena – tai galimybė keistis, tapti geresniu nei buvai vakar, praplėsti savo komforto zoną.

 

Jums yra duotas tik VIENAS šansas – šis gyvenimas. Išnaudokite visas galimybes.

 

Dar kartą trumpai pakartokime, ką išmokome:

 • Yra dvi žmonių kategorijos – pirma, apart noro, nieko nedaro. Antra – turi norus, svajones ir aktyviai jų siekia;
 • Sėkmingi žmonės nebijo nesėkmių;
 • Toks, koks jūs esate dabar, nenulemia jūsų ateities. Jūs galite pasikeisti ir žinau, kad jums pavyks;
 • Gaukite maksimalią naudą iš savo praeities: mokykitės iš klaidų tapdami išmintingesni, išmokite, ką galite ir judėkite toliau;
 • Išeikite iš savo komforto zonos: veikite, džiaukitės, darykite tai, kas jums patinka ir mėgaukitės gyvenimu.

 

Man įdomu, kaip stipriai mano skaitytojai pasikeitė per pastaruosius metus, ir kas paskatino tai padaryti? Papasakokite savo istoriją komentaruose apačioje. Mums įdomu 🙂

Patiko įrašas? Pasidalink juo su draugais, prisijunk prie mūsų tobulėjimo grupės facebook’e. Beje jūs galite perskaityti mūsų Tobulėjimo Klubui gyvenimo vadovą apie tai, kaip pasikeisti neatpažįstamai ir pakeisti savo gyvenimą.

Su pagarba,

Jevgenijus @ Tobulėjimo Klubas

Tavo smegenis sprogdinančios mintys:

2 mintys apie “Kodėl žmonėms neišeina pasiekti savo tikslų ir svajonių?

 1. Pradėjau skaityti knygas apie psichologiją, domėtis. Paskatino skyrybos su vyru, tai buvo didelis nusivylimas, nenorėjau gyventi… Ačiū jums už straipsnius ir palaikymą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *