Kas tau trukdo tobulėti arba klaidos, kurias daro tie, kas domisi asmeniniu tobulėjimu ar saviugda

kas tau trukdo tobuleti

Sveiki, su jumis Jevgenijus ir šiandien noriu pakalbėti apie tai, kaip kiti žmonės patys to nežinodami gali trukdyti sau tobulėti ir augti.

Kodėl tai įvyksta? Yra daug priežasčių, tačiau dažniausiai tai įvyksta maždaug taip:

Gyveno sau žmogus, turėjo darbą, kartais jausdavosi laimingas, kartais liūdnas, po darbo susitikdavo su draugais ir gyvendavo paprastą normalų gyvenimą kaip ir kiekvienas iš mūsų.

Tačiau vieną dieną jis sužinojo apie asmeninį tobulėjimą ir suprato, kad jis nori keistis. Jis pradėjo skaityti populiariosios psichologijos knygas, vaikščioti į seminarus ir nusprendė iš pagrindų pakeisti savo gyvenimą ir prioritetus.

Tūkstančiai naujų tikslų ir dalykų bandė tilpto žmogaus galvoje, nėra laiko netgi miegui, tobulėjimas juk taip džiugina. Tačiau praėjus mėnesiui ar dviems, visas entuziazmas sudegė, žmogus vėl grįžo į savo vėžias. Svajonėms nebuvo lemta išsipildyti, bent jau šį kartą. Perdegė, o noras pradingo.

Tokia situacija būna pakankamai dažna tobulėjimo sferoje. Netgi dabar rašant šį straipsnį, aš noriu pasakyti “nee, žmogau tu gali, kelk aukščiau savo smakrą ir pirmyn!”, mano noras padėti priešinasi bet kokioms kito asmens mintims pasiduoti.

asmeninis tobulejimas

Jeigu jūs turite tikslą, pasiryžkite ir siekite jį, veskite save iki galo, nepasidavę pusiaukelėje.

Atleiskite mieli skaitytojai, kad nuimsiu rožinius akinius, tačiau manau, kad tai turite žinoti.

Dauguma žmonių atėję į šią sritį galvoja, kad pakeis gyvenimą per trumpą laiką, savaitę ar dvi, juk dabar jie žino sėkmingų žmonių paslaptis!

Taip, viskas skamba gražiai, išskyrus momentą, kad niekas nesugalvojo būdo, kaip akimirksniu pasikeisti. Pasikartosiu, nėra būdo pasikeisti be pastangų ir greitai. Tai yra procesas, ilgas procesas. 🙂

Na o dabar geros žinios. Jeigu jūs stovite tobulėjimo kelyje, sužinosite, kaip apeiti tam tikrus “povandeninius akmenis” ir suprasite, kokios problemos gali iškilti.

teorija ir praktika

Turi būti pusiausvyra tarp teorijos ir praktikos

Skaitydami protingas knygas mes papildome žinių bagažą, tampame įkvėpti kitų žmonių pasakojimais. O kas nutiktų, jeigu skaitymas maišytų žengti pirmą žingsnį?

Juk būna žmonių, kurie nesugeba veikti tol, kol jie neapgalvoja visko 100%. Laukdami idealios galimybės jie pralaukia kelis metus, nors veikti gali jau dabar.

Kiti žmonės taip bijo suklysti, kad bijo kažkam pasiryžti. Perfekcionizmas trukdo.

Galvojimas, kad prieš imantis užsiėmimo reikia perskaityti tūkstančius knygų, peržiūrėti daug medžiagos yra tik iliuzija. Tokie žmonės tampa teorijos meistrais, viską žinantys, tačiau bijantys žengti žingsnį realybėje. Kokia iš žinių nauda, jeigu jų nepanaudojame?

 

Gaila, bet kažkodėl mes pripratę mąstyti, kad turime daug ką sužinoti prieš pradedant kažką daryti, galiausiai taip niekada ir nepradedame.

 

Turiu sprendimo būdą. Nieko nesakau, skaityti, domėtis ir sužinoti naujų dalykų yra puiku. Tačiau vietoj to, kad tik sausai “graužti” teoriją, laukti tinkamo laikotarpio, pradėkite daryti kažką jau dabar. Nereikia iš karto bandyti pasiekti didžiausių tikslų, galite pradėti nuo mažo, tačiau esmė pradėti, o ne vien skaityti.

Nesvarbu, jeigu kažkas neišeina, ar nepavyksta – tai patirtis. Jūs daug greičiau įsisavinsite informaciją, jeigu užsiimsite ir teorija ir praktika vienu metu.

Galima daug skaityti, tačiau niekas nesikeis tik nuo to. Nepamirškite, kad reikia veikti ir rodyti iniciatyvą. Visur, tiek gyvenime, tiek versle. 🙂

svajones pildosi

Ar svajoti yra blogai? Ar tai kenkia jūsų tikslams?

Ne, tikrai nekenkia. Svajoti galima, to niekas nedraudžia. Juk iš tokių svajonių gimsta tikrai puikios mintys ir idėjos, kurias galima įgyvendinti.

Tačiau, jeigu jūs TIK svajosite, tai neduos jokių rezultatų. Kiekvienas gali fantazuoti, kad yra sėkmingas ir laimingas, tačiau reikia to siekti ne tik mintyse.

Todėl dar kartą noriu privesti pokalbį prie to, kad tik svajoti NEUŽTENKA. Reikia aktyviai siekti tikslų. Įdėti pastangų, savo darbo ir laiko. Apie tai rašiau šiame straipsnyje.

Jeigu aš dabar paklausčiau, kas nori tapti laimingu? Dauguma pasakytų “noriu” ir pakeltų rankas, tačiau kažkoks procentas žmonių nuleistų savo rankas, kai išgirstų antrą klausimą – o ką jūs darote, kad tokiais taptumėte? Ar tik laukiate, kol tai savaime įvyks?

Sėkmingi žmonės yra tokie, nes jie nebijo pralaimėti. Neseniai perskaičiau frazę, kuri puikiai papildo mano mintį:

Aš vis klydau, klydau ir klydau, todėl pagaliau man pasisekė.

Stebuklų juk nėra, arba mes kažką darome, kažko siekiame arba, deja, užleidžiame vietą kitiems.

svajone

Galų gale viskas susideda į klausimą, kaip stipriai jūs norite įgyvendinti savo svajones?

 

Motyvacija turi tokią savybę – ji atsiranda, kai mes darome tai, kas mums įdomu. O kas domina tave, mielas skaitytojau? Pasidalink savo mintimis komentaruose apačioje, man įdomu. 🙂

Ir paskutinė mano mintis šiai dienai: niekas už jus gyvenime nieko nepadarys, kol patys nepajudinsite savęs, mesdami pro langą savo tinginystės, tol nieko nebus ir niekas nepasikeis. Deja, bet tokia tiesa.

Tik jūs patys sau galite padėti, o Tobulėjimo Klubas gali nukreipti jus teisinga linkme. Sėkmės bendraminčiai 🙂


Patiko įrašas? Pasidalink juo su draugais, prisijunk prie mūsų tobulėjimo grupės facebook’e arba jus galite prisijungti prie mūsų Tobulėjimo komandos, parašykite asmeninę žinutę mums, ar Jevgenijui per facebook’a.

Su pagarba,
Jevgenijus @ Tobulėjimo Klubas

Tavo smegenis sprogdinančios mintys:

2 mintys apie “Kas tau trukdo tobulėti arba klaidos, kurias daro tie, kas domisi asmeniniu tobulėjimu ar saviugda

  1. Kaip visada, Jūs teisus. Nuleistos rankos į žemę žiūri . Kai jos ir protas juda , žiūrėk , kažkas gero ir gražaus gimsta. Daug kartų girdėjau repliką: “ Bepigu tau, nes turi daug talentų“ Tai tik pasiteisinimas savo tingumui . Gali būti talentingiausias ir…miegoti. Be pastangų gyvenimas prašvilpia kaip vėjas, o atsigręžus – tuščia. Visiems linkiu kuo greičiau surasti VISUS savo talentus (visi kažkuo apdovanoti) ir -pirmyn!
    Visus kviečiu gegužės 5d. 16 val. (dar patikslinsiu) į Panemunės biblioteką , Vaidilos g-vėje į mano vadovaujamų kolektyvų renginį : tapybos parodą , pasidainavimą prie kavos ar arbatos puodelio. Pamatysite, kad senjorai „ne iš kelmo spirti“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *