Kaip užmegzti naudingas pažintis arba bendravimo pradžiamokslis

kaip uzmegzti pazintis

Visi žmonės, gyvenantys pasaulyje yra individualūs, labai skirtingi, sunku surasti bent iš dalies į save panašų žmogų.

Plėsdami savo draugų ratą, ar artimiau pabendravus su pažįstamais žmonėmis,  mes galime daug ko išmokti, pavyzdžiui: pagerinti bendravimo įgūdžius su įvairaus charakterio ir temperamento žmonėmis, išmokti pagrįsti savo nuomonę, išklausyti kitą žmogų, pagarbiai bendrauti su kitu žmogumi, vertinti jį kaip sau lygų, ir kas be ko – TOBULĖTI!

Kokybiško bendravimo principai ir potencialios pažintys

Taigi, šiandien norėčiau pakalbėti apie mūsų draugų-artimųjų ratą ir kaip skirtingi charakteriu, pomėgiais, asmenybėmis žmonės artimoje mums aplinkoje įtakoja mūsų gyvenimą.

su kuo sutapsi tuo ir tapsi

SU KUO SUTAPSI, TUO IR PATS TAPSI. Atrodo, kad šie žodžiai, tai tik senas posakis, kurį išgirdę dažniausia nekreipiame dėmesio, nes mums atrodo kad žmonės aplink mus, mūsų gyvenimui įtakos nedaro. Bet ar iš tiesų taip ir yra?

Kol netobulėji, gyveni be tikslo, šia diena, turi mažesnį ar didesnį draugų ratą, dažniausia nesusimąstai, ar žmonės supantys Tave veikia Tave teigiamai ar neigiamai, padeda Tau ar žaloja Tavo asmenybę.

Kai netobulėji, Tau taip pat nesvarbu ar Tavo draugai motyvuoti, tobulėjantys, ar jie gali Tave įkvėpti tinkamu momentu, taip pat kaip Tu nesirūpini ir net nepastebi kaip jie Tave demotyvuoja tobulėti, nestovėti vietoje.

kas mums trukdo tas stumia mus i prieki

Taigi po kiek laiko, kai imame keistis ir tobulėti susimąstome, apie žmones, kurie mus supa: ar tas žmogus mane motyvuoja siekti tikslų, ar buvimas su tam tikru žmogumi mažina mano potencialą ir mažina mano pasitikėjimą savimi, kurio man taip reikia?

Galbūt po tokių apmastymų kyla mintys susimažinti savo draugų ratą, pasilikti šalia savęs tuos žmones, kurie tobulėja kartu su Jumis, nes pradėjote vertinti kokybę o ne kiekybę?

SAVAIME SUPRANTAMA, KAD JUMS KYLA KLAUSIMAS NUO KO PRADĖTI, todėl aprašau savo asmeninę patirtį ir tai ką aš išbandžiau norėdama bendravimą su draugais paversti kokybiškesniu:

 1. Stebėk kaip žmonės su Tavimi elgiasi. Neskubėk imtis veiksmų, ir mažinti draugų rato. Stebėk žmonių elgesį su Tavimi, ar žmonės verčia Tave jaustis nepilnaverčiu žmogumi, kokiu neturėtum būti? Ar jie Tave demotyvuoja kažko siekti, nori, kad stovėtum vietoje ir nežengtum į priekį norėdamas įgyvendinti savo tikslus? Ar jie sako, kad Tu negali ar nelaiko Tavęs sau lygiu nepagarbiai bendraudami su Tavimi? Jei bent į vieną iš šių klausimų atsakei teigiamai, tuomet laikas pereiti prie sekančio etapo.
 2. Informuok žmones, kad keitiesi. Jei staiga nustosi bendrauti su žmonėmis darančiais Tau neigiamą įtaką tikrai nepasirodysi kaip tobulėjantis motyvuotas žmogus jų akyse. Jei tuos žmones tikrai laikei draugais, informuok juos apie savo tikslus keistis, kokiu žmogumi nori tapti, galbūt jie norės eiti tobulėjimo keliu kartu su Tavimi?
 3. Atsiribok nuo stovinčių vietoje. Po savo pasiryžimo keistis, sulauksi teigiamų ir neigiamų nuomonių, galbūt kažkas palaikys Tavo nuomonę, bet atsisakys su Tavimi tobulėti. Paskutinio etapo metu turi atsisakyti bendravimo su tais, kurie Tavo tikslą smerkia, ir nenori kad jį pasiektum.

mintys apie tikslus

(..ir kas toliau?..)

Susimažinus savo draugų ratą gali pradėti ieškotis naujų, potencialių pažinčių, kurios padėtų Tau atverti duris į savo tobulėjimą, skatintų siekti tikslų ir padėtų išlaikyti gerą bendravimo kokybę.


Tačiau kaip greitai ir lengvai susirasti bendraminčių, siekiančių tobulėti ir nebendrauti su žmonėmis mažinančiais Tavo potencialą? Aišku šiuos žmones skiria manieros, išvaizda, elgesys tačiau šie faktoriai gali būti klaidingi. Kaip užtvirtinti savo nuomonę?

 • Tobulėjantis žmogus sudomins. Jei pamatęs iš išvaizdos motyvuotą žmogų, prieisi ir užkalbinsi jį, motyvuotas žmogus Jūsų pokalbį pavers abipuse nauda, tiksliau abipusiu tobulėjimu: įsuks į įdomią diskusiją arba pradės kalbėti įtraukiančia tema, po kurios Tu liksi sužavėtas jo motyvacija, tikslais ir norėsi su tuo žmogumi pakalbėti dar kartą.
 • Tobulėjantis žmogus turės savo nuomonę, bet bus plačių pažiūrų. Pradėjus pokalbį su motyvuotu žmogumi ir uždavus jam bet kokį klausimą, jis nieko nelaukdamas atsakys, nes tobulėjantis žmogus turi savo senai suformuotą nuomonę daugeliu klausimu, tačiau visada noriai išklausys, įsiklausys ir stengsis suprasti Tavo požiūrį ir jo priežastis.
 • Tobulėjantis žmogus pilnas pozityvumo. Toks žmogus žino, kad visos nesėkmės jo gyvenime kyla tik dėl jo paties kaltės, dėl jo jaučiamų negatyvių emocijų, todėl visada bus pozityvus, pasitikintis savimi ir savo jėgomis.
 • Tobulėjantis žmogus pasakos apie savo užsibrėžtus tikslus, o ne patirtas nesėkmes. Motyvuotas žmogus nepasakos kiek kartų bandė, kaip jam vis nepavyko ir kodėl jis negali. Toks žmogus pasakos apie užsibrėžtus tikslus, apie priemones, kokiomis to tikslo sieks, nes jis žino – „Nesėkmės – tai prieskoniai, suteikiantys aromato sėkmei“ (Truman Capote)

drasios svajones kuria ateiti

Tačiau ką daryti jei norite užmegzti potencialius santykius ar turėti tiesiog kokybišką bendravimą su žmonėmis virtualiai?

Bendraujant virtualiai Jums gali nepavykti užtvirtinti savo nuomonę apie žmones dėl daugelio priežasčių: žmonės nesudomins Jūsų ir nepasiūlys įdomaus pokalbio, dėlto, kad Jūsų nepažįsta arba negali skirti bendravimui internetu daug laiko; dėl tos pačios priežasties žmogus gali atsisakyti plačiai ir įdomiai išdėstyti savo nuomonę; internetu Jūs sunkiai pastebėsite pozityvą kituose žmonėse; žmonės neturės prasmės pasakoti Jums apie savus tikslus ir pasiekimus.

KĄ TOKIU ATVEJU REIKĖTŲ DARYTI?

Jeigu Jūs negalite tikėtis, kad žmogus kuriuo susidomėjote skirs Jums daug laiko, ir neesate įsitikinęs ar tas žmogus suinteresuotas atsakyti Jums prasminga, ilga ir sudominančia žinute, siūlau Jums išbandyti klausimų metodą, kurio metu Jūs, neišeikvodami daug savo laiko ir jėgų sužinosite ar žmogus, kuris Jums atrodo motyvuotas, tobulėjantis iš tikrųjų toks yra.

 1. Prieš ieškant įdomių, abipusiai naudingų, potencialių pažinčių pasėdėkite ir apmąstykite kokį žmogų Jūs laikote motyvuotu, siekiančiu savo tikslų. Galbūt tas žmogus turi domėtis įvairiomis sritimis, būti apsiskaitęs ir pasitikintis savimi, o gal tiesiog pozityvus. Galvokite apie tai, kas siejasi su motyvacija būtent Jums, nes tiktai Jūs kursite savo santykius su kitais žmonėmis. Tai ilgiausia ir sunkiausia šio metodo dalis.
 2. Sugalvokite klausimus, kurie galėtų padėti atskleisti svarbiausius Jūsų pasirinktus asmenybės bruožus. Jie turi padėti Jums atsirinkti ir suprasti, ar žmogus, kurio klausinėjate gali motyvuoti Jus, ar Jūs galėtumėte TOBULĖTI kartu. Klausimai turi būti trumpi ir aiškūs, dėl tos pačios priežasties – laiko trūkumo.

Tu negali pasiekti tikslo akimirksiu. Tačiau tu gali pradėti eiti tuo keliu

Prieš rašant šį straipsnį atlikau mažą apklausą, taigi populiariausi klausimai padedantys atskleisti išsiaiškinti apie žmogaus asmenybę, ar žmogus iš tikrųjų tobulėja yra šie:

*Ar turi gyvenime tikslų? Ar jų daug?tobulėjantis žmogus sieks savo tikslų kasdien, ir kasdien bus žingsniu arčiau jų.

*Ką veiki gyvenime?klausimas, padedantis atskleisti ar žmogus nestovi vietoje, ar turi veiklos, kurioje gali tobulėti.

*Kokias vertybes puoselėji?parodo žmogaus vidinį pasaulį, o vidinis pasaulis susietas su dvasiniu tobulėjimu.

*Su kokiais žmonėmis norėtum bendrauti?atsakymas papasakos apie patį atsakinėtoją, pvz.: išmintingas norės bendrauti su išmintingu, kad galėtų iš jo semtis dar daugiau patirties, o savo patirtį perduoti kitam.


Šiuos klausimus Jūs taip pat galite taikyti ir norėdami užmegzti pažintis su žmonėmis realiai. Tai gera įžanga į prasmingą ir įdomų pokalbį.

Jūs galite susikurti savo bendravimą tokį, kokio norite. Bendraukite kokybiškai, ieškokite pažinčių su potencialu ir tobulėkite kartu su tobulėjimo klubu! O jeigu norite parašyti komentarą, laukiame ir jų 🙂

Patiko straipsnis? Pasidalink juo su draugais arba jus galite prisijungti prie mūsų Tobulėjimo komandos, parašykite asmeninę žinutę mums, ar Jevgenijui per facebook’a.

Su pagarba,
Ieva Krikščiūnaitė @ Tobulėjimo Klubas

Tavo smegenis sprogdinančios mintys:

Viena mintis apie “Kaip užmegzti naudingas pažintis arba bendravimo pradžiamokslis

 1. Nežiūrint į klaidas geras straipsnis.
  O ar dažnai straipsnio autorė naudojasi patarimais, kuriuos pateikė pati?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *