Kaip kovoti su savo baimėmis?

kaip kovoti su savo baimemis

Baimė gali tapti jūsų didžiausia kliūtimi siekiant sėkmingo gyvenimo. Jeigu jūs bijote suklysti, gauti atsisakymą ar būti išjuoktu, tai pirmas ženklas, kad jus užvaldė baimė, kurią reikia kuo greičiau panaikinti.

Ar jūs žinote, ką daryti, jeigu baimės trukdo jums gyventi? Kaip galima su jomis kovoti? Išeitis tikrai yra. Šiame straipsnyje bus pateiktos kelios svarbios technikos, kovojant su baime.

pavojus gresia tiems kas bijo

Bebaimiai žmonės? Mitas.

Galiu iš karto paklausti jūsų vieno paprasto klausimo, ar yra šiame pasaulyje žmonių, kurie nieko nebijo? Klausimas turi sujaudinti fantaziją ir gilius apmąstymus su filosofiniais prieskoniais.

Dauguma skaitytojų jau turbūt seniai atsakė, kad nėra tokių žmonių ir pagalvojo, koks tai keistas klausimas.

Na, iš dalies klausimas tikrai keistas. Juk nėra žmonių, kurie nieko nebijo, tik pačios baimės skiriasi. Vieni bijo vorų, kitiems tie vorai atrodo mieli ir netgi juos augina.

Neseniai šnekėjau su draugu apie keliones. Jis pasidalino savo įspūdžiais ir paskutinėmis savo atostogomis (jis lankėsi Italijoje, kam įdomu 🙂 ). Kelionė jam tikrai patiko, puikiai praleido atostogas.

Tik yra toks mažas, bet.. Jis labai bijojo skristi lėktuvu. Tuo metu, kai lėktuvas buvo pakilęs, pilotas staiga pasuko vairą ir mano draugas labai išsigando, nes pagalvojo, kad jie krenta.

Nuo to laiko jam likusi labai nemaloni mintis apie skrydžius. Jis turbūt mieliau rinktųsi kitą transporto priemonę, nei skristų dar kartą lėktuvu.

Yra daug skirtingų baimių

Nežinau, ko būtent bijote jūs, bet tai gali būti bet kas. Aš asmeniškai bijau aukščio, man sunkiai sekasi stovėti kažkur aukštai, nors ir kovoju su savo baime.

Ten, kur kiti užlipa iš karto, man reikia 2-3 bandymu, kol galų gale sugebu užlipti ant apžvalgos aikštelės bokšte, bet tai atima nemažai pastangų ir nervų. 🙂

Esu tvirtai įsitikinęs, kad yra žmonių, kurie nejaučia aukščio baimės. Jie laisvai gali stovėti ant stogo krašto ir jaustis puikiai.

Taip pat suprantama, kad šie žmonės galbūt bijos tamsos, kraujo ar turės kitos rūšies baimę. Kaip mes išsiaiškinome, kažko bijoti yra savaime suprantamas dalykas.

kaip iveikti savo baimes

Dažnai per televiziją rodo įvairias tragedijas ar katastrofas ir tokiu būdu įbaugina žiūrovus:

  • vaikščioti gatve, turguje, parduotuvėse nesaugu, nes “dirba” vagys;
  • važiuoti traukiniu baisu, nes traukinį gali užgrobti teroristai;
  • Važiuoti automobiliu nesaugu, nes kelyje daug girtų, greitį viršijančių vairuotojų;
  • Keliauti į kitas šalis nesaugu, nes vyksta prekyba žmonėmis;
  • Nepamirškime dar ir apie globalų atšilimą, šiurkščias oro sąlygas ir t.t…

 

Rodydama tik siaubingus vaizdus ir pasekmes, visa žiniasklaida skatina mus bijoti. Na, patys pagalvokite, kaip jūs galite būti apsaugoti nuo avarijos kelyje sukėlusio girto vairuotojo? O būti apvogti turguje? Nuo apgaulės kelionėje?

Vienintelis garantuotas būdas to išvengti, niekur neiti, nieko nedaryti, o sėdėti namuose ir dar papildomai apsidrausti (nuo netyčinio būto lubų nuvirtimo ant galvos). Žinoma, visi galvoja, kad jiems tai nenutiks ir blogi dalykai įvyksta visiems aplinkui, tik ne jiems.

 

Klaidelė… Pamąstykime logiškai.

 

Iš tikrųjų, kad ir kaip begalvotumėte, kad dabar esate saugūs, niekas nėra apsidraudęs nuo nelaimių. Tai gali įvykti bet kam. Kiekvieną rytą atsikėlus, mes nežinome, kas nutiks šiandien. Ką jau kalbėti apie katastrofas ir avarijas? 🙂

Kam reikalinga baimė?

Baimės paskirtis labai paprasta – saugoti mus nuo neprotingų poelgių. Jos pagalba mes suprantame, kur atsiranda grėsmė, o kur jos nėra. Turbūt dauguma pasirinktų saugų, bet ilgesnį kelią namo, nei trumpą, bet pavojingą kelią. Taip pat baimė stabdo mus nuo vairavimo užmerktomis akimis, šokinėjimo iš balkono (nes taip greičiau nusileisti) ir kitų panašių dalykų.

Tačiau yra ir kita baimės pusė. Tai baimė, kuri stabdo mumyse gerus pokyčius. Tai ji sukausto jus, kai jūs bandote šnekėti viešai. Tai ji atima jėgas, kai reikia pakalbėti su savo viršininku apie algos kėlimą. Tai ji neduoda jums užkalbinti patinkančios merginos.

Tokia baimė nori, kad jūs stovėtumėte vietoje ir nė per žingsnį nekeltumėte kojos iš savo komforto zonos. Tai stabdžiai jūsų tobulėjimui !

bailiai mirsta greiciau

Nusiteikite

Kažkada aš lankiausi pas pažįstamą namuose ir mačiau jo nuotraukas pakabintas ant sienos. Vienoje iš jų matėsi jis stovintis ir laikantis parašiutą. Aš nustebau ir paklausiau jo, ar jis šoko parašiutu, jis linktelėjo galva. Mane užvaldė žingeidumas, aš norėjau sužinoti jo motyvus ir kaip po velnių, jis išdrįso tai padaryti?

Jis man atsakė taip: aš tiesiog nusiteikiau, kad tai padarysiu ir padariau. Labai teisingi žodžiai, juk, jeigu mes pasiruošę psichologiškai įveikti savo kliūtis, niekas mūsų nesustabdys.

Labai dažnai girdžiu, kad žmonės bijodami kalbėti prieš auditoriją tampa puikiais oratoriais ar laidų vedėjais. Jauni verslininkai bijo kurti verslą, bet po to pamato, kad tame nėra nieko baisaus.

Prisiminkite savo vaikystės baimių sąrašą. Bijojote, kad po lova slepiasi baubas, spintoje gyvena vaiduokliai. O dabar, ar bijote? To, ko ankščiau mes bijojome, dabar atrodo vieni niekai.

Svarbiausia supraskite, kad, jeigu dabar nenugalėsite savo baimių, jos niekur nedings ir persekios jus. Įsivaizduokite save po 5 metų, vis dar su tomis pačiomis baimėmis, su tuo pačiu gyvenimų be jokių permainų. O jeigu tai tęsis 10, 15 metų? Netgi priešui to nepalinkėtum. 🙂

Dar karta pakartosiu. Nusiteikite! Niekas už jus to nepadarys, tik jūs galite įveikti savo baimes. Pasakykite sau, kad ir kas nutiktų jūs eisite iki galo.

Jeigu bijai, vis tiek daryk

Kaip sekasi su nusiteikimu? Ar jau jaučiatės stipresni? Ryžtingesni? Nes to mums prireiks, jeigu norime visiems laikams nugalėti savo baimes.

Turbūt jau kiekvienas žmogus tūkstantį kartų girdėjo, kad norint įveikti baimes, reikia pažvelgti joms į akis, tada mes pamatome, kad tai buvo tik iliuzija ir jas įmanoma nugalėti. Ne iš karto ir ne per vieną kartą ar dieną, bet įmanoma.

Aš pasakysiu jums atvirai, sėdint namuose gyvenimas nesikeičia, baimės nedingsta ir tame nėra jokio progreso.

Netgi, jeigu kovoti su savo baimėmis jūs nepratę ar niekada nebandėte, nenusiminkite. Viskas, ko jums reikia tai dvi magiškos savybės, kurių vardai yra valia ir atkaklumas. Jeigu tvirtai nusprendėte pakeisti baimę pasitikėjimu savimi, tuomet padarykite viską nuo A iki Z.

iveik savo baimes

Žinote kuo skiriasi bailys nuo čempiono? Bailys bijo ir nieko su tuo nedaro, o čempionas, nors ir bijo, vis tiek veikia.

Žinote, ką daro čempionas, jeigu bijo kalbėti viešai? Jis vis tiek kalba ir po truputį įgauna pasitikėjimo savimi.

Viskas, ko jums reikia, tai pasiryžti padaryti tai, ką bijote. Nors ir jaučiate baimę, nors ir nejauku, bet tegul tai jūsų nestabdo.

Sėkmės receptas kovojant su savo baimėmis būtų toks:

  • Nusistatykite, pasiryžkite jas įveikti
  • Darykite tai, ką bijote kuo dažniau (ir visai nesvarbu, kad baimė bandys jus sustabdyti)

 

Taip, žinau, realybėje ne taip viskas paprasta ir lengva, kaip čia parašyta. Bet, jūs esate žmogus, turintis didelį potencialą, tai ir išnaudokite jį. Ar jums užtektų tik 20% pasiekimų? Aš įsitikinęs, kad jūs norėtumėte daugiau nei 20% 🙂

Pradėkite viską nuo balto lapo. Susikurkite save tokį, kokį norite matyti. Ir linkiu, kad jūsų baimės netrukdytų jums gyvenime ir niekada neįtrauktų į komforto zoną.

Klausimas mano skaitytojams. Kaip savo baimes įveikiat jūs?

Parašykite komentaruose apačioje.

Patiko straipsnis? Pasidalink juo su draugais ! Taip pat rekomenduoju paskaityti kitus mūsų straipsnius ir prisijungti prie mūsų tobulėjimo klubo grupės.


Su pagarba,
Jevgenijus @ Tobulėjimo Klubas

Tavo smegenis sprogdinančios mintys:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *