Kaip išmokti mąstyti pozityviai arba viskas apie pozityvų mąstymą

Jei paklausčiau jūsų, su kuo jums asocijuojasi pozityvus mąstymas, tikriausiai daugelis iš jūsų išvardintų tik teigiamus būdvardžius, nes vien pats žodis pozityvus – pozityvùs [pranc. positif < lot. positivus — sutartas, sąlyginis], teigiamas, sąlygoja apie teigiamą prasmę. Tačiau šiais laikais, kai visi taip skubame gyventi, turime daug įsipareigojimų ir patiriame tiek daug streso, todėl puoselėti pozityvias mintis nėra nelengva.

    Ar atsimenate kokie būdavote vaikystėje, kada jus labai retai aplankydavo neigiamos mintys ir pasaulį matėte tik šviesiomis spalvomis? Aš puikiai atsimenu ir galiu pasakyti, jog būdavau laimingas, džiaugdavausi smulkmenomis ir negalvojau apie neigiamus dalykus, nes neturėjau dėl ko rūpintis. Deja, mums augant pastebime, jog viskas, kas mus supa nėra taip gražu, kaip atrodė iš pradžių. Mus supa nerimas, pavydas, smurtas, pyktis, išdavystė, nusikaltimai…  Šį sąrašą būtų galimą tęsti ir tęsti, tačiau šis straipsnis ne apie tai.  

 

  Kyla klausimas iš kur kyla šios negatyvios būsenos? Tokios būsenos nekyla be svarios priežasties, vieniems daro įtaką aplinka, kurioje jie užauga, kitus situacijos, kurias tenka išgyventi, kiti susideda su bloga kompanija.

 

Jei visą dieną praleidžiate su žmonėmis, kurie pastoviai skundžiasi ir yra nepatenkinti savo gyvenimu, tačiau nieko nedaro, jog tai pasikeistų, norite ar nenorite, tai persiduos ir jums, nepaisant, koks “ apsauginis skydas” jus saugotų.

Jeigu praleidžiate dieną su pozityviais žmonėmis, kurie yra laimingi, turi tikslų,  supranta jog jie yra atsakingi už savo gyvenimą ir situaciją, kurioje yra šiuo metu, dienos pabaigoje  nebūsite pavargę, nes būsite “užsikrovę” pozityvios energijos.

Jūs esate savo gyvenimo valdovas

Užteks blaškytis savo gyvenime, jūs esate savo gyvenimo valdovas ir esate atsakingas už save turite nuspręsti, kokia kryptimi norite nukreipti savo mintis.

Iš kur atsiranda neigiamos mintys?

Ar nors kartą susimąste, iš kur kyla tos neigiamos mintys? Kiekvienos neigiamos minties atsiradimui daro įtaką tam tikros priežastys (pvz: jeigu vaikui tėvai pastoviai kartoja, jog jis nevykėlis, jis taip ir jausis, nes jo savivertė bus menkesnė ir jis bus linkęs į negatyvias mintis.) Tačiau mes visada galime rinktis, su kuo bendrauti ir, kokia veikla užsiimti.

Veiksniai, kurie daro įtaką neigiamų minčių atsiradimui

  • Naujienų portalai: didžioji dalis naujienų rašoma apie neigiamus dalykus. Kam skaityti tokias skiltis, kaip kriminalai, nelaimės? Pagalvokite, kiek tai neigiamų minčių jums sukelia ir, kokia prasmė visa tai skaityti.
  • Socialiniai tinklai, kur kiekvienas stengiasi parodyti kuo geresnę savo pusę ir kitiems sukelia pavydą ar net priveda prie psichinių sutrikimų. Šiame technologijų amžiuje be jų neapsieisime, bet  galime į visą pažvelgti iš kitos pusės: stenkitės nepavydėti kitiems, kurie atrodo už jus daugiau pasiekę, pasinaudokite tuo, kaip motyvacija siekti daugiau.
  • Filmai, serialai, propaguojantys smurtą, melą, išdavystes ir kitas neigiamas būsenas. Paklauskite savęs, ar tai jums padeda atsipalaiduoti po dienos?
  • Visos narkotinės medžiagos, alkoholis, tabakas labai stipriai žaloja smegenis. To rezultatas – negatyvios mintys. Pavartoję, jūs galite jaustis euforijos būsenoje, tačiau tai laikina ir taip tik apgaudinėjate save. Šios medžiagos kaip žinia sukelia priklausomybę ir naikina jūsų asmenybe, todėl privalote jų vartojimo atsisakyti ar bent jau tai sumažinti iki minimumo.
  • Nesubalansuota mityba daro didesnę įtaką, nei galite pagalvoti, jeigu esate įpratę maitintis greitu maistu, turinčiu daug riebalų, cukraus. Pirmiausiai, žalojate savo kūną, tačiau kenčia ir jūsų mąstymas. Žmogaus organizmas unikalus, nes jis prisitaiko ir paskui pakeisti įpročius būna sunku. Nesubalansuotos mitybos pasekmės – tingumas, energijos trūkumas, prastesnė fizinė išvaizda. Garantas, jog tai sąlygoja ir dažnesnį neigiamų minčių atsiradimą.
  • Negatyvūs žmonės, su kuriais tenka bendrauti. Ko galite išmokti iš tokių žmonių, kurie pastoviai nepatenkinti ir skundžiasi gyvenimu? Tikriausiai atsakymą patys žinote. Žinoma yra situacijų, kai toks bendravimas neišvengiamas: šeima, kursiokai, giminės, bendradarbiai. .Pats optimaliausias būdas būtų, jog jūs padėtumėte jų mintis nukreipti teigiama kryptimi. Tie, kurie bus atviresni ir jumis patikės ateityje pajutę teigiamą naudą, bus jums labai dėkingi. Tačiau visada atsiras tokių kurie priešinsis, bet nesistenkite su jais konfliktuoti. Jiems pradėjus kalbėti apie neigiamus dalykus, pasakykite, jog jūsų tai nedomina ir pakeiskite temą, o geriausiai, kiek įmanoma jų venkite.

pozityvus mastymas ir neigiamas mastymasKiti nemažiau svarbūs faktoriai, lemiantys jūsų emocinę būseną

Finansinė situacija:

Beabejo, tai  labai svarbus faktorius, kuris lemia mūsų mastymą. Tačiau, ar galime tikėtis didesnių pajamų mąstydami kaip anksčiau? Jokiu būdu.. Pakeitus mąstymą į labiau pozityvų pasikeis ir mūsų finansinė situacija.

Darbinė aplinka:

Jei darbo metu jus pastoviai kankina neigiamos mintys, tai dar viena priežastis pradėti keistis. Pasikeitę galėsite rasti darbą, kuris neskatintų neigiamų minčių atsiradimo ir, į kurį norėtųsi eiti ne tam, kad gautumėte algą apmokėti sąskaitoms, bet ir realizuoti save.

Valstybė, kurioje gyvenate:  

Jei tai jus slegia, galite emigruoti, nes pasaulis tapo globalesnis nei bet kada anksčiau. Žinoma nebūtina imtis tokių drastiškų priemonių, norint palankesnių sąlygų gyvenimui, reikia pradėti keistis nuo savęs, tokiu atveju prisidėsite ir prie savo šalies vystymosi.

Apžvelgiau pagrindinius neigiamų minčių sukėlėjus, dabar jūsų eilė nuspręsti, kurie iš jų jums daro didžiausią neigiamą įtaką, o įvertinus situaciją pradėkite veikti jau dabar.

Pozityvus mąstymas ir pozityvus veikimas visada duoda rezultatų

Pozityvaus mąstymo nauda

Atsakykite sau į klausimą, ar norite siekti asmeninių tikslų ir užprogramuoti save sėkmei? Jei atsakymas teigiamas, tada skaitome toliau. Kokios mintys jus aplanko ryte, kai nuskamba žadintuvas ir pradedate savo dieną: „O ne, jau laikas keltis, norėčiau toliau likti gulėti lovoje“, „ Pagaliau laikas keltis ir pradėti dar vieną nuostabią dieną“? Variantų gali būti daugybė, bet esmę turėjote suprasti. Jeigu mes diena pradėsime neigiamomis mintimis, greičiausiai tokia bus ir visa likusi diena, bet jei dieną pradėsime su teigiamomis mintimis ir tai išlaikysime visą diena rezultatas jus nustebins. Kaip supratote visada galime rinktis ir visi pasirinkimai kainuoja.

Įsivaizduokite situaciją: jūs imatės veiklos kurioje esate visiškai „žalias“ pvz. mokotės naujos kalbos. Pradėjus tai, vyksta minčių chaosas: „ar man to reikia?“, „tai sunku, aš nieko nesuprantu“, „ kodėl tai  pradėjau, kiek  laiko tai užtruks“?

Tačiau galite į tai žvelgti pozityviau, galvojant, kokių rezultatų tai gali atnešti, suvokti, jog pati pradžia visada būna sunki ir tik pastovus, kantrus darbas atneša rezultatų, nusiteikti, jog aš galiu ir būtinai išmoksiu. Tai galime pritaikyti kiekvienoje gyvenimo situacijoje.

Nesvarbu, kas jūs ir kuo užsiimate, visada galite rinktis tai atlikti pozityvių minčių pagalba ar apsunkinti save su negatyvioms mintimis. Jeigu jūsų aplinkoje yra pozityviai mąstančių žmonių, turėjote pastebėti, jog jie labai retai serga. Taip yra todėl, nes didžioji dalis negalavimų ir ligų kyla dėl negatyvių minčių ir emocijų.

Sveikatos būklė priklauso nuo to ką „dedate“ sau į galvą. Jei pastoviai mintyse kartosite: aš silpnas, blogai jaučiuosi, tai pavojinga galiu susižaloti, kaip sunku, aš pavargau, man nepasiseks. Organizmas į tai reaguoja, kaip į prašymą ir jis išpildys jūsų „norą“ jaustis prasčiau bei silpnindamas imunitetą galiausiai pajusite negalavimo simptomus ar ligą.  Jei jau susirgote, situacija tokia pati, jei jūs stipriai tikėsite ir norėsite greičiau pasveikti, taip ir atsitiks. Galite tiesiog guostis, kaip man sunku ir „maitinti“ save negatyviomis mintimis, tačiau staigesnio pasveikimo nesitikėkite. Jei norite būti sveiki, privalote turėti pozityvias mintis, nes tai vaistas numeris vienas ir tai nieko nekainuoja.

Įpročiai padėsiantys ugdyti pozityvų mastymą

Jeigu norite staigaus rezultato, nuvilsiu jus, šioje psichotechnikoje tai neįmanoma, kad ir koks gabus būtumėte, ar kokių greitu tempu pradėtumėte įgyvendinti. Norint realaus ir juntamo rezultato reikės nuoseklaus, kryptingo darbo su savo mintimis. Pirmiausiai reikėtų sumažinti, o su laiku stengtis visiškai atsisakyti įpročių formuojančių negatyvias mintis. O šalinant šiuos įpročius būtina pakeisti į tokius, kurie suteikia mums naudą ir padeda vystyti pozityvų mąstymą.

pozityvus mąstymas

Būtinai  pradėkite sėti savo minčių sodą tik pozityviais vaisiais, kurie ir jums pačiam leis sužydėti.  

Kai bus tokia situaciją, jog į galvą pradeda brautis negatyvios mintys kovokite su jomis ir kartokite sau „stop neigiamoms mintims“. Jas pakeiskite idėjomis, tikslais, galvokite, kas jus daro laimingu, prisiminkite malonias akimirkas. Kiekvienoje situacijoje stenkitės įžvelgti teigiamą jos pusę, kad ir kokia tragiška ji atrodytų. Pradėkite tokias veiklas, kaip saviugdos knygų skaitymas, kas jums padės augti ir praplėsti savo žinias.

Seminarais, kuriuose susipažinsite su pozityviais žmonėmis, tobulėsite kartu, gal net tapsite draugais. Jei žiūrite filmus rinkitės tokius, kurie priverčia susimąstyti ir, iš kurių galite pasimokyti. Kai norėsite atsipalaiduoti, užsiimkite meditacija ir buvimu gamtoje, lankykite  renginius, kurie kelia jūsų kultūros lygį bei nepamirškite reguliariai miegoti, maitintis subalansuotai ir užsiimti sportu.  

Savo gyvenime pradėjus taikyti šiuos įpročius, palaipsniui pajusite, kaip jūsų mintys tampa pozityvesnės. Netikite manimi? Tačiau kaip galite netikėti, jeigu netaikote šių įpročių pastoviai???  Turiu jus nuvilti, vienkartiniai bandymai pastebimo rezultato neatneš…

Prieš pabaigą noriu pasakyti, kad drįsčiau teigti,  jog  kiekvienas iš mūsų galime  pakeisti savo mintis į labiau pozityves, tačiau tai neatsitinka per savaitę, ar mėnesį. Tam reikia ryžto ir pastovaus savo minčių ugdymo, kuris truktų visą gyvenimą. Ar tai verta? 100 %, jog verta.

Kiekvieno iš mūsų tikslas turėtų būti nugyventi pilnavertį, harmoningą gyvenimą ir pasiimti iš jo vien tik teigiamus dalykus. Ar tai įmanoma? Jei įmanoma apie tai pagalvoti, vadinasi įmanoma padaryti, nors kiekvienas ir savaip iš mūsų suprantame laimę, tačiau visi jos trokštame. Tačiau būti laimingu nėra rezultatas – tai pastovus procesas.

Siūlau ramiai pagalvoti ir nuspręsti ar norite būti laimingas/sėkmingas? Žinoma, jog norite, kas čia per klausimas, todėl maitinkite savo mintis pozityvumu  ir skleiskite gėrį aplink save ir jums galiausiai bus atlyginta.


Patiko įrašas? Pasidalink juo su draugais, prisijunk prie mūsų tobulėjimo grupės facebook’e. Beje jūs galite perskaityti mūsų Tobulėjimo Klubui gyvenimo vadovą apie tai, kaip pasikeisti neatpažįstamai ir pakeisti savo gyvenimą.

Su pagarba,

Paulius Paulauskas @ Tobulėjimo Klubas

Tavo smegenis sprogdinančios mintys:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *