Ką daro sėkmingi žmones, kad taptų sėkmingais, arba, ką daryti, jeigu nesiseka ir nori nuleisti rankas?

Tobulejimo Klubo backgroundas

Kaip elgtis, kad sektųsi visą laiką? O gal visa tai yra iliuzija… Atsivertus “Forbes” žurnalą ir paskaičius apie sėkmingus žmones, atrodo, kad jie visi tiesiog gimė po laiminga žvaigždę. Atskleisiu paslaptį – mes matome tik vieną medalio pusę.

Aisbergo viršūnė: prabangūs namai, sportinės mašinos, populiarūs vakarėliai, atostogos Karibų salose ir t.t. Bet kažkodėl niekas nešneka apie tai, kiek nesėkmių patyrė turtus susikrovę žmones. O svarbiausia yra tai, kas paslėpta ir mums nematoma. Reikia žiūrėti giliau. Galbūt jie gyveno daug blogiau, nei šiuo metu gyvename mes. Galbūt jiems reikėjo kasdien kovoti už pragyvenimą, o alkis tapo jų motyvacija. Pasiryžę viską atiduoti, jie kovojo ir nepasidavė. O kiek kartų jie suklydo ar bankrutavo?

Visi pamiršta svarbiausią dalyką – kaip buvo pasiekta elito viršūnė ir, kokios kliūtys buvo įveiktos kelyje į tai.

 

sekme tai darbas

 

Kodėl svarbiausią?

 

Tai yra pirma gyvenimo pamoka. Ką daryti, kai nesiseka? Daryti tą pati, ką ir sėkmingi žmonės. Pažiūrėk į juos, atkreipk dėmesį ir pradėk pastebėti kitą medalio pusę. Daug svarbesnę pusę!

O ką jie daro?

 

Prieš atskleisdamas tau svarbią formulę, siūlau pažvelgti į sėkmę iš kitos puses. Skaityk toliau ir straipsnio gale rasi atsakymą į klausimą: „ką jie daro?“.

Prisimink faktą, visi žmones, kurie laimėjo didžiulius pinigus loterijoje baigė savo gyvenimą labai liūdnai. Galima pastebėti, kad beveik visi tokie žmonės, baigė gyvenimą savižudybe arba skurde. Kodėl? Kai tu gauni daug pinigų be pastangų, tu jų nevertini. Tokioje situacijoje žmogus bando įgyvendinti bet kokius savo kaprizus, viską, apie ką kažkada svajojo, nes visa tai įgauna realią galimybę atsidurti jo rankose: prabangios atostogos, penkių žvaigždžių viešbučiai, restoranai, naujas prašmatnus namas, brangi mašina, ir t.t. Kitaip sakant pinigai ir kaprizai valdo žmogų, o ne žmogus pinigus. Ir kas nutinka, kai jie baigiasi? Depresija, nusivylimas ir bandymas nusižudyti – juk galų gale pinigai neatnešė džiaugsmo. Čia tas pats, kaip tu vairuotum mašiną, nors nemoki to daryti: galop tu atsitrenktum kur nors, į stulpą, tvorą arba sieną.

Būna laikotarpių gyvenime, kada viskas krenta iš rankų. Nesvarbu ar tai verslas, ar nesėkmė su antrąja pusę, ar tiesiog problemų griūtis, tai gali trukti dieną ar dvi, savaitę, o gal netgi mėnesius. Kartais gyvenimas būna toks sunkus, kad atrodo tai tęsis visą gyvenimą.

O tu pažvelk į problemą kitaip. Kas, tavo nuomone, yra nesėkmė? Faktas, jog kiekvienas asmuo ją suvokia kitaip. Todėl svarbu pradžiai apibrėžti nesėkmės sąvoką.

Tikriausiai dauguma žmonių sutiktų, kad nesėkmė yra tai, kai lūkesčiai neatitinka galimybių. Pavyzdžiui: svajoji apie savo unikalios e.parduotuvės atidarymą, o realybėje atidarius ją, klientai nesilanko, nėra progreso.

Dvi svarbios sėkmingų žmonių taisyklės: visada ieškok naujų būdų problemai išspręsti + eik toliau, nes gyvenimas vis dar tęsiasi.

sekmingu zmoniu principai

 

1. Visada ieškok naujų būdų problemai išspręsti. Mūsų smegenys yra sukurtos taip, kad jeigu mes koncentruojame visą savo dėmesį į vieną problemą, mūsų reginys stipriai susiaurėja. Mes nematome nieko daugiau, išskyrus tą problemą, todėl tampa sunku pamatyti jos sprendimo būdus per pačiu susikurta iliuzijų sieną.

Sugriauti iliuzijų sieną galima tik pažvelgus į viską plačiau, iš šono. Kol reginys platus, tol yra ne vienas būdas išspręsti tam tikrą problemą. Nėra neįveikiamų kliūčių. Skatink save nešabloniškai galvoti, mąstyti bei kurti. Tu turbūt netgi neįsivaizduoji kiek problemų gyvenime galima lengvai išspręsti pasitelkus tiktai savo vaizduotę. Plėsk savo akiratį. Kuo daugiau gyvenime išmoksi, tuo daugiau ir greičiau sprendimų būdų galėsi sugalvoti ir pasiūlyti.

Praktikuokimės, nes praktika yra geriausia mokytoja. Dažniau susiduriant su sunkumais, priprantama, todėl tampa lengviau juos įveikti. Argi nenorėtum visko spręsti be jokios panikos? To tau ir linkiu.

buk pozityvus

2. Eik toliau, nes gyvenimas vis dar tęsiasi. Kaip jau supratote, viskas prasideda nuo požiūrio. Kaip galvosite, taip ir bus. Pavyzdžiui: sėkmingi žmones nemato kliūčių. Jeigu jų gyvenime atsiranda nesėkmė, jos jiems suteikia ne ką kitą, kaip tik patirtį. Taip blogai, taip nemalonu, taip, nutiko bėda, bet reikia judėti toliau, tai yra tik dar viena klaida, kuri lydi į pasisekimą. Negalima tik sėdėti ir nuleisti rankas. Tave gali parblokšti gyvenimas, bet tu turi kuo greičiau atsistoti ir eiti toliau.

gyvenimas vis dar tesiasi

 

Spėk ką? Kad ir kas nutiks, gyvenimas vis dar tęsiasi. Visos tavo bėdos, ar problemos, nepriklausomai nuo to ar jos yra ar jų nėra, nesugriaus tavo gyvenimo. O tu toliau turėsi gyventi, su jomis ar be jų. Taip, momentais gali atrodyti, kad kiekviena problema yra lyg pasaulio pabaiga. Bet po tam tikro laiko, viskas tampa lengvai išsprendžiama. Gyvenimas vis dar tęsiasi. Prisimeni? 🙂

Ar gyvenant su tokiu požiūriu neatrodo, kad problemos tampa menkesnės, ne tokios rimtos? Gyvenimas turi nešti laimę, o jeigu taip nėra – reiškia reikia kažką keisti.

 

nepriimk gyvenimo labai rimtai

Požiūris gali būti ir neigiamas ir teigiamas, bet tik nuo mūsų priklauso, kokia prasmę mes jam suteikiame. Žinoma visada reiktų stengtis vengti negatyvo ir žvelgti optimistiškiau. Valdyk savo mintis, neleisk neigiamoms mintims užpulti tave.

Tikiuosi tu vis dažniau naudosi sėkmingų žmonių principus. Nepamiršk, nepriimti gyvenimo per rimtai. Patiko straipsnis? Pasidalink juo su draugais ! Arba visada gali paskaityti kitus straipsnius, prisijungti prie mūsų tobulėjimo grupes facebooke ir bendrauti su bendraminčiais.

Su pagarba,

Jevgenijus @ Tobulėjimo Klubas

 

Tavo smegenis sprogdinančios mintys:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *