Ir vėl švaistai savo laiką leisdamas svajonėms merdėti?

martynas jocys valtininkas

Jei manai, kad perskaičius šį straipsnį pasikeis Tavo gyvenimas – tai netiesa, bus truputį kitaip. Jei perskaitysi šį straipsnį, galbūt pagaliau Tu PATS pradėsi keisti savo gyvenimą.

O buvo taip – galbūt norėjai imtis vienos ar kitos veiklos, (gal verslo, gal pagaliau knygą rašyti, nesvarbu) bet Tau vis trūko laiko. Tada perskaitei keletą straipsnių internete ir sužinojai, kad visi turi 24 valandas laiko per parą, svarbu tik jas prasmingai paskirstyti. Valio! Nusistatysiu prioritetus ir sieksiu savo svajonių!

Bet tada pamatei, kad reikia dar ir pinigų! Vėlgi kreipeisi į internetą ir jis papasakojo, kad daugumai svajonių visai nereikia pinigų. Keliauti po pasaulį galima su centais kišenėje, verslas prasideda nuo idėjos ir nuoširdaus darbo, o moterį labiau vilioja pasitikintis savimi vyras, nei tas kuris turi mašiną. Puikuma, galima griebtis veiklos!

Bet tada perskaitei straipsnį, kuris nužudė viską ir tas straipsnis vadinosi „10 sėkmingų žmonių savybių“, ar kaip nors panašiai. Ir supratai, kad Tu NEGALI siekti savo svajonių, kol neišpildei šio sąrašo:

  • išmokti labiau pasitikėti savimi (o kada to pasitikėjimo bus gana?)
  • atsikratyti atidėliojimo (o gal kaip tik gerai atidėti visokius šūdniekius?)
  • įgyti daugiau drąsos rizikuoti (o gal iš vis sveiko atsargumo, atsikratyti?)
  • būti atkakliam (ir atkakliai siekti Tau primestų tikslų?)
  • būti ambicingam (juk maža svajonė yra nieko verta – reik didesnės?)
  • padidinti veiklos efektyvumą (kad būtum labiau užimtas???)
  • ir panašiai…

Žinoma, juk sėkmę lemia vidinės savybės, ne kokie išorės atributai. Juk logiška, ar ne? Ir štai meti visas savo svajones ir atsidedi vadinamajam asmeniniam augimui, tobulėjimui ir saviugdai.

Tu paslėpei savo svajones rūsyje pūti ir merdėti, kol pats visaip sau įsikalbinėji, koks esi „sėkmingas ir galingas, kaip visi geri dalykai lipte prie Tavęs limpa vien ranka pamojavus“.

tavo svajone

TU ŽUDAI SAVO SVAJONES!

Lėtai ir po truputėlį Tu žudai savo svajones. Kodėl? Nes jų nesieki!

Bet gi žiūrėk, Valtininkai, taigi tik tie žmonės, kurie pasitiki savimi gali pasieki savo svajonių! Tik todėl jie pasiekia sėkmės ir uždirba pinigų! Vadinasi reikia pradėti nuo pasitikėjimo savimi!

Visų pirma, tai aš pirma pasiekiu savo svajonių ir tik tada įgyju pasitikėjimą savimi. Man taip būna. Aš nelaukiau, kol pagaliau tapsiu puikiu rašytoju, kol pagaliau įgysiu pakankamai pasitikėjimo savimi atsisėsti prie kompiuterio ir pradėti spausdinti.

Taip būna ir kitiems. Tikrai tikrai. Ir apskritai, nedidelės mažos pergalės yra geriausias būdas to pasitikėjimo savimi įgyti (čia ilgas straipsnis apie tai).

Aš nebūsiu tas, kuris šauks Tau į ausį, koks Tu esi viską galintis, stiprus, puikus, šaunus. Galbūt Tu neturi jokių talentų, aš nežinau.

Nesitaškysiu entuziazmo purslais, kad turi keisti pasaulį, siekti daugiau, pasitikėti savimi ir niekada nepasiduoti. Pasiduok, jei užkniso tai ką darai.

Aš noriu Tau pasakyti, kad net NEbūdamas TOBULAS gali siekti savo svajonių dabar pat. Nes jei to nedarysi, jei užsiimsi betiksliu savęs auginimu ir tobulinimu – tiesiog švaistysi savo laiką ir leisi svajonėms lėtai merdėti.

Betikslė motyvacija, dažnai yra proto drumstimas sukeliant emocijas, kurių ten neturėtų būti, primetant visokius „sėkmės“ atributus, kurių turėtum siekti, aštrinant Tavo žemiausio lygio troškimus.

Betikslis mokymasis yra tik nereikalingų žinių kimšimas į galvą, kurios vėliau gelbsti tik viktorinose ir protmūšiuose.

Betikslis efektyvumas yra tik skubėjimas nudirbti kitų žmonių darbus ir patenkinti jų norus.

Ar po 20 metų augimo ir tobulėjimo jau turėsi pakankamai pasitikėjimo savimi? Tarkim, kad jau beveik taip. Bet ar vis dar prisiminsi savo svajones?

Kam skirtas augimas ir tobulėjimas? Tikslams pasiekti, svajonėms įgyvendinti, planams įvykdyti! Kaip augame ir tobulėjame? Siekdami tikslų, įgyvendindami svajones, vykdydami planus.

Kodėl sėkmingi žmonės tokie bjaurybės?

Juk būna, kad pažiūrime į turtingus verslininkus arba šiaip įvairaus plauko sėkminguolius ir tuojau pat pasipiktiname – kokie jie išnaudotojai, kokie tušti žmonės, neintelektualai, nedvasingi ir panašiai.

Aš nesakysiu, kad taip tik atrodo, nors žinau nemažai sėkmingų žmonių tiesiog kilte pakilusių virš kasdienybės. Vis tik dauguma sėkmingų žmonių yra labai netobuli. Gal jie nemoka gražiai šnekėti, gal nemoka gražiai elgtis, gal nemoka gražiai rašyti, gal negavo dešimtukų mokykloje, gal nėra žaliavalgiai ir nemoka pranajamos daryti. Bet jiems sekasi.

Greičiausiai jiems sekasi todėl, kad jie nešvaisto savo laiko asmeniniam augimui, o skiria visą dėmesį ir energiją siekti savo tikslų. Tačiau būtent realių gyvenimo tikslų siekimas yra geriausias asmeninio augimo šaltinis.

Visai neseniai aš uždraudžiau sau skaityti straipsnius apie tai, „kaip geriau rašyti tinklaraštį“, nes tie skaitinėjimai man trukdo geriau rašyti tinklaraštį. Aš viską jau žinau – dabar metas pritaikyti savo žinias. Tik pritaikęs tai, ką žinau tapsiu geresnių rašytoju, o ne perskaitęs dar 20 straipsnių.

Tu taip pat žinai viską, ko Tau reikia. Jei skaitysi dar daugiau – tai bus tas pats, tik kitais žodžiais vėl ir vėl (nebent atradai talentingą rašytoją). Pritaikyk tai, ką jau perskaitei.

O tai gal mesti tas visas meditacijas, disciplinas, sportus ir apskritai tobulėjimą?

Gerai, supratau klausimą 🙂

Šitaip mąstant būtų galima nustoti ir dantis valytis, praustis. Reikia rūpintis savimi. Rūpintis savo kūnu, kad jis būtų sveikas ir nestreikuotų sumanius vieną ar kitą darbą padaryti. (Pavyzdžiui, nori perstumti sofą iš vieno kambario į kitą, bet jėgų nėra. Arba atėjo ruduo ir susirgai gripu.)

Reikia rūpintis ir savo intelektu bei žiniomis, kad galėtum nudirbti darbus, sugalvoti naujų idėjų ir apskritai nešti naudą visuomenei.

Taip pat reikalinga rūpintis ir savo protu. Kad jis būtų šviesus, koncentruotas, ramus.

O jei nori rimtai atsidėti asmeniniam augimui ir pasiekti šioje srityje aukštumų, tai irgi gali būti puiki svajonė. Šaolinio vienuolynas ir panašios įstaigos Tavęs laukia, pažįstu žmogų, kuris ten buvo.

Aš pats neįsivaizduoju savo gyvenimo be aktyvaus judėjimo, knygų skaitymo ir proto raminimo praktikų. Nuolatinis tobulėjimas yra reikalingas, tiesiog būtinas prasmingam gyvenimui.

Tai ką man dabar daryti?

Na gerai, paskaičiau ir supratau, kad paskaityti neužtenka, reikia daryti. Bet ką daryti?

Aš nežinau, ką Tau daryti, Tu žinai. Dabar pat pasakyk sau, ką nori pasiekti? Kokia idėja kirba galvoje, kokią turi svajonę neleidžiančia miegoti naktimis? Rimtai. Pasakyk dabar pat. Ką nori turėti, ką nori daryti, kur nori būti, su kuo nori būti?

O jei atsakymų į šiuos klausimus dabar pat neturi, Tau reikia ne motyvacijos ir įkvėpimo, ne užsiturbinimo ir entuziazmo, o nusiraminti ir pabendrauti su savimi, įsiklausyti į save.

Ne veltui stambių įmonių vadovai daro išvažiuojamuosius posėdžius kokioje nors sodyboje sukeldami didžiulį darbuotojų pavydą (oi kaip jie tūsinasi už įmonės pinigus, aš irgi noriu). Iš tiesų jie atlieka bene svarbiausia darbą – sprendžia ką daryti toliau? Kokią kryptį laikyti, kokių tikslų siekti.

Kol neturėsi atsakymų į šiuos klausimus, tol didinti veiklos efektyvumą bus beprasmiška, tol motyvavimasis bus Tavo asmeninės energijos nuleidimas į unitazą.

Kai žinosi, ką nori daryti ir ką nori pasiekti, žinosi, kokių savybių Tau trūksta. Joks universalus patarimas su „10 sėkmingų žmonių savybių“ Tau nepadės, nes reikia konkrečių patarimų. O konkrečių patarimų reikia tikslingai ieškoti – reikia užduoti klausimus.

Didžioji valtininko dalis yra parašyta klausimų formatu. Aš klausimus užduodu pats ir skatinu tą daryti skaitytoją.

Galbūt to nežinojai, tačiau sėkmingi verslininkai puola studijuoti verslo administravimą tada, kai jų įkurta įmonė jau būna išaugusi. Tikrai jau tai žinai, bet pasitikėjimas savimi didėja ne skaitant straipsnius, o pasiekiant tikslus. Suprask mane teisingai – mokytis reikia visą gyvenimą, bet nereikia į galvą susikišti visos Vikipedijos. Atsirink tik tai, kas svarbu Tau.

Atrodo keistai, kad visas šis straipsnis skamba kaip motyvacinis, tačiau jame agituoju, kad Tau nereikia motyvacinių straipsnių. Nepasimesk žodžių žaismuose ir intelekto klystkeliuose.

Tau reikia pinigų, kad nusipirktum valgyti, o ne tam, kad krautum juos į seifą.

Tau reikia motyvacinių straipsnių tam, kad įgyvendintum savo idėjas, o ne tam kad… net nežinau… kam Tu juos skaitai?

Jeigu šiaip mėgsti skaityti, geriau griebk Dostojevskį.

Jeigu nori gyvenime judėti pirmyn – mums pakeliui.

Straipsnį parašė Martynas Jočys iš tinklaraščio Valtininkas.lt

Tavo smegenis sprogdinančios mintys:

2 mintys apie “Ir vėl švaistai savo laiką leisdamas svajonėms merdėti?

  1. Labai prasmingas skaitinys! Visos motivacinės knygos nebetenka prasmės . Viskas labai paprasta, intuityvu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *