Geriausi 2016 metų straipsniai apie tobulėjimą ir saviugdą

geriausi straipsniai apie tobulejima ir saviugda

Sveiki visi, su jumis Jevgenijus ( taip, ir vėl 🙂 ) ir prieš pradėdamas, aš noriu jums prisipažinti – esu labai pasiilgęs to jausmo, kai rašau kažką naudingo ir pagaliau vėl pasineriu į meditacinę būseną, aplink nustoju girdėti triukšmą, esu susitelkęs ties vienu dalyku – parašyti gerą straipsnį! Tai nerealus jausmas, kurį jaučiu dabar, nors ir žinau, kad šone burba radijo laida, bet man ji netrukdo. Koncentracija matyt daro stebuklus.

Mano išvados artėjant metu pabaigai ir mano padėka

Artėjant metų pabaigai noriu padaryti tam tikras išvadas apie tobulėjimą ir saviugdos pasaulį, o tiksliau surinkti, mano nuomone, geriausius ir įdomiausius straipsnius iš Lietuvos vienoje vietoje. Ir tikiuosi, kad mūsų skaitytojai palaikys šią idėją! WOO! 🙂

Visus metus aš augau tarp labai stiprių, perspektyvių ir kuriančių žmonių bei projektų kaip Alex Monaco, Motyvuoti Atletai, Debesyla, My Hero, Geri Blogai komanda, KŽ, Raumeningas Protas, Valtininkas ir kt.

Jie visi man tapo labai artimi. Daugiau nei kolegos iš tos paties srities – jie man tapo draugais. Ir nors netiesiogiai, bet mokė mane savo požiūrio į gyvenimą, savo straipsniais, savo troškimu pakeisti šį pasaulį. Noriu padėkoti jiems ir pasakyti AČIŪ didelėmis raidėmis! (Bum! Bam! Bum! Fejerverkai sprogsta danguje)

Skaitytojai norės man paprieštarauti: “Bet Jevgenijau, juk ačiū tu galėtum pasakyti ir taip… Prie progos kurioje nors jaukioje kavinėje geriant kavą, kai susitiktum su jais”. Atsakysiu taip – galėjau ir su kai kuriais jau tai padariau, ir dar ne kartą susitiksiu. Tačiau, mano mintis kita. Suburti vienoje vietoje geriausius 2016 metų straipsnius. Tau mielasis skaitytojau bus patogiau juos rasti, perskaityti ir sužinoti toną naujų dalykų!

Idėja paprasta – geriausi 2016 metų straipsniai apie tobulėjimą.

Tvirtai tikiu, kad žmonės, domėdamiesi saviugda, nori rasti geriausią medžiagą internete. Be to, galima ir pasimesti tarp visų lietuviškų blogų ir straipsnių, nes tokie didžiuliai portalai, kaip delfi.lt, lrytas.lt, 15min.lt ir psichika.eu skelbia juos gan dažnai (o tikrai gerus asmeninius blogus galima tik ant pirštų suskaičiuoti, nes tokių, nors ir yra, bet jie neretai pasislepia tarp didžiųjų portalų bulvarų)

Taigi, kodėl nesudėti geriausių 2016 metų straipsnių į vieną vietą? Nepamačiau, kad kuris nors portalas tai darytų ir gaila, nes geri straipsniai gali būti užmiršti, paskendę tarp nevertingo internetinio šlamšto. Todėl aš pabandysiu išgelbėti šią situaciją ! 🙂

Ak taip, visai pamiršau. Kiekvienas straipsnis bus pažymėtas numeriu, bet tai ne vieta, ir nereiškia, kad vienas už kitą yra vertingesnis. Tokiu būdu aš paprasčiausiai pažymėjau eiliškumą. Visi, straipsniai yra tikrai geri ir tikiuosi, kad kiekvienas skaitytojas suras juose kažką naudingo ir sugebės pritaikyti sau. Juk turime bendra tikslą – tapti geresniais nei buvome vakar.

O dabar nieko nelaukdami prisiminkime, kokiais puikiais straipsniais išsiskyrė 2016 metai, ir ką iš tikrųjų verta perskaityti.

#1 Mes pradedame arba straipsnis, kuris tapo „įžymus“

valtininkas tobulejimo klubas

Šis straipsnis pasirodė lyg niekur nieko prieš tris mėnesius (o jeigu tiksliau, pasirodė facebook‘e 2016 metais rugsėjo 8 dieną) ir tiesiog SPROGO! Nepatingėjau pažiūrėti, kiek dėmesio jis sulaukė socialiniame tinkle ir nustebau. Net 116 pasidalinimų ir 158 patinka! Stiprus straipsnis, būtent todėl jis ir pasirodė šiame TOP‘e.

Taip taip aš kalbu apie Martyną Jočį iš Valtininkas.lt ir jo Čekuolio metodą arba kodėl neverta savęs lyginti su kitais. Beje, tai visai nereiškia, kad Čekuolis sukūrė šį metodą,  jis buvo pasidalinęs juo viename iš savo interviu, o Martynas patarimo nepamiršo, pritaikė savo gyvenime daug, daug kartų, kol galiausiai tai aprašė.

Ar lyginti save su kitais yra labai blogai? Neeeee, visai nemanau. Čia reikia trumpo paaiškinimo. Daug kas gali sutikti su tuo, kad savęs lyginimas su kitais yra naudingas profesionaliame sporte, kuris praverčia pirmaujantiems sportininkams, trokštantiems užlipti ant pakylos ir užsitarnauti dar vieną aukso medalį.

Įprastame gyvenimo ritme tai ne visada bus naudinga. Lygindami save su kitais, konkuruosime, rungsimės, norėsime pasirodyti geresniais už kitus, užsibrėšime didelius lūkesčius ir labai stipriai nusivilsime, jeigu mūsų rezultatai bus prastesni, nei kitų. Po kelių nesėkmių motyvacija ir savivertė gali ženkliai nukristi.

Auksinė taisyklė tokia – reikia žinoti, kada galima lyginti save su kitais, o kada neverta naudoti „Čekuolio metodo“.valtininkas straipsnis tobulejimo klubas

Dabar palieku Martyno straipsnį, jums mieli skaitytojai ( Kaip nelyginti savęs su kitais? Čekuolio metodas. ).

#2 Kaip atsikratyti dideliųųųų dideliųųųų kilogramų?

debesyla tobulejimo klubas

Draugai, ar jūs sugebėtumėte pusei metų visiškai atsisakyti mėsos, saldumynų, alkoholio, miltų gaminių bei pieno produktų siekiant geresnės savijautos? Tikriausiai jau galite suprasti, kad kalba apie sėkmingą straipsnį iš Debesylos!

Po straipsnio įkėlimo pasipylė pasidalinimų lavina ir jis tapo tikru įkvėpimo šaltiniu. Netgi visko matęs Debesylos autorius, Danielius buvo labai nustebęs 🙂

Debesyla straipsnis apie kilogramusTai yra Audriaus (27 metai) interviu, kaip jis sugebėjo atsikratyti 20kg viršsvorio kardinaliai pakeisdamas savo gyvenimo būdą. Esu tikras, kad pagunda mesti šį iššūkį į šoną kildavo ne kartą, bet tvirtas apsisprendimas ir aiškus tikslas neleido to padaryti.

 Anksčiau ar vėliau ateina toks momentas, kai galvoji – GANA, aš pasikeisiu.

Audrius pakeitė savo mitybą tik tada, kai suvokė, kad būdamas 27 metų turi daugiau negalavimų ir sveikatos sutrikimų nei gyvenimą įpusėję žmonės. Motyvuoja? Dar ir kaip! Esu įsitikinęs, kad perskaitę šį straipsnį, žmonės pabandys surasti savo namuose seną hanteliuką ir pradės kilnoti jau tą vakarą, o kiti galbūt netgi užsirašys į sporto salę.

debesyla straipsnis tobulejimo klubasTaigi motyvuojantis ir skatinantis siekti geresnės fizinės būklės straipsnis iš Debesyla.lt. Ačiū Antanui, kuris paruošė šį straipsnį! ( Kaip aš kardinaliai pakeičiau savo mitybą ir atsikračiau 20kg lašinių )

#3 Apie pagarbą sau ir kitiems

santykiu abc tobulejimo klubas

Pagarba sau yra vienas iš tų dalykų, kurių nemoko mokykloje. Ir labai gaila… Prisimenu, kai mokykloje pastebėdavau – vieni klasės draugai turėjo pagarbos jausmą, o kiti jo stokojo, sugebėjo puoselėti šią vertybę tik suaugę (o kiti taip iš neišmoko gerbti savęs, ką jau kalbėti apie santykius su kitais).

Ką reiškia pagarba man?

Jeigu reiktų apibūdinti vienu žodžiu tai pasirinkčiau žodį HARMONIJA! Kai partneriai elgiasi maloniai vienas su kitu ir vietoje konflikto, parodo supratingumą, tuomet suranda bendrą, abu tenkinantį sprendimą.

Straipsnis ilgas, tad išsamių straipsnių mėgėjams ypač rekomenduoju. Skaitosi greitai ir nenuobodžiai. Patiko išvardintos situacijos, nejaučiamai pradėjau galvoti, kaip panašiose situacijose pasielgčiau aš. Dar kartą priminiau sau, kaip svarbu duoti antrai pusei daugiau erdvės savirealizacijai.

Esu įsitikinęs, kad tokius straipsnius reikia skaityti periodiškai. Paaiškinsiu, kodėl. Visų pirma, įvertinate savo situaciją, apmąstote įvykius iš savo gyvenimo ir ištaisote galimas klaidas. O vėliau prisimenate „auksinius“ pagarbos sau ir kitiems principus. Priminsiu, vienas iš jų, kurį aš labai dažnai kartoju savo asmeninėse konsultacijose yra – priimk žmogų tokį, koks jis yra, vietoje to, kad jį pasmerktum.

santykiu abc straipsnis tobulejimo klubas

Viskas. Kam įdomu prašau bėgti ir skaityti čia – Pagarba sau ir kitiems gelbsti santykius

#4 Neverta ieškoti savo kelio

alex monaco tobulejimo klubas

Alex Monaco yra motyvatorius iš Kauno ir begalo įdomi asmenybė (Beje, sveikas, Aleksai! 🙂 ). Noriu pasakyti – jo straipsniai mane veža. Jie yra paprasti, tuo pat metu yra gilūs, atrodo, kad kiekvieną kartą skaitant randu kažkokių naujų minčių. Taip nutiko ir šį kartą. Straipsnis apie tai, ką reiškia iš tikrųjų būti savimi.

Nustok ieškoti Savęs! Kodėl nustoti? Ar tai reiškia taip pat nustoti ieškoti savo pašaukimo? Atsakysiu – ir taip, ir ne. Mąstydamas, kad suradai save, tu nusibrėži savo asmenybei ribas. Bet kam riboti save, jeigu gali būti įvairiapusis: domėtis įvairiomis sritimis ir sulipdyti save iš geriausių kitų žmonių savybių? Aleksas moko gyventi pagal savo gyvenimo taisykles.

alex monaco straipsnis tobulejimo klubas

Straipsnį galite paskaityti čia – Nustok ieškoti Savęs

#5 Aukos vaidmuo

coaching blog tobulejimo klubas

Tomas Misiukonis yra parašęs ne vieną knygą koučingo tema (jeigu neklystų tris knygas, jeigu suklydau, Tomai nepyk 🙂 „Koučingo Technikos“, „Asmeninio Ugdymo Praktika Vadovams“, „Dėmesio Grupė!“), todėl visai nestebina, kad ir Tomo blogas, kuris vadinasi „Coaching Blog“, pateko į mūsų TK (Tobulėjimo Klubo) geriausių straipsnių top‘ą.

Apie ką šis straipsnis? Apie aukos mentalitetą ir kaip visiems laikams atsikratyti šios nemalonios kaukės. Pirmasis žingsnis yra sunkiausias – priimti atsakomybę už savo gyvenimą. Ar gali tiesiog vienai dienai nustoti kaltinti kitus už savo klaidas ir prisiimti atsakomybę? Jeigu taip, Tu jau pakeliui į geresnį gyvenimą! Siūlau perskaityti straipsnį ir prisiminti pagrindines taisykles.

koucingo blogas straipsnis tobulejimo klubas

Taigi, kovojame su kenksmingu aukos vaidmeniu čia – Aukos vaidmuo darbe: kaip išrūkyti jį lauk?

+1 Paskutinis straipsnis yra ČIA!

Na ir kadangi esu Jevgenijus Čigrin ir atstovauju Tobulėjimo Klubą, skaitytojams leidus pasidalinsiu ir savo straipsniu, kuris tapo labai populiarus šiemet. O tai yra 5 pagrindiniai įsitikinimai, kurių pagalba jūs pakeisite savo gyvenimą.

Kodėl būtent šis straipsnis?

Na, visų pirma jis yra vienas iš daugiausia dėmesio sulaukęs straipsnis Tobulėjimo Klube. O antra ir svarbiausia priežastis – tai straipsnio aktualumas. Geri, sėkmingų žmonių įsitikinimai bus aktualūs tiek 2017, 2018, tiek 2030 ir 2035 metais. Tai pagrindinis branduolys, skatinantis tobulėti ir keistis.

Vieni žmonės nepasitiki savimi, kiti tiki ir pildo savo norus. Kodėl? Trumpas atsakymas – įsitikinimai.

Kitaip sakant, tavo mąstymas ir tavo mintys apie supantį pasaulį apibrėžia, kas esi ir ką pasieksi ateityje. Praktikoje mačiau nemažai žmonių, neleidžiančių sau svajoti apie didesnius dalykus. Netikėjimas savo jėgomis yra jų galvose, jeigu jie sugebėtų išspręsti šį galvosūkį, pakeisti mąstyseną teigiama linkme, jų gyvenimas pasikeistų.

tobulejimo klubo straipsnis

Taigi, klausimas TAU: „Kaip mąstai TU? Ir ar teisingai tai darai?“ Jeigu nori sužinoti, kaip mąsto sėkmingi žmonės, perskaityk straipsnį 5 pagrindiniai įsitikinimai, kurių pagalba jūs pakeisite savo gyvenimą.

Pabaigai - mano mintys ieškant gerų straipsnių

Buvo tikrai nelengva surasti vertingus blogus apie tobulėjimą. Dauguma iš jų jau yra apleisti arba retai atnaujinami. Buvo dvigubai sunkiau surasti ne tik šviežią blogą (tai tik buvo pusė darbo), bet ir gerą 2016 metų straipsnį. Atrodė lyg misija neįmanoma… Prisimenu sėdėjau kokias 4 valandas prie kompiuterio, nebuvau parašęs nei vieno sakinio, vis ieškojau ir ieškojau. Atidarinėjau blogą po blogo, nieko neradęs keliavau prie kito potencialaus portalo. Viltis juk miršta paskutinė… J Tuomet pro atmintį lyg filmas praslinko prisiminimai viso to, ką skaičiau šiais metais.

Pripažįstu, kad buvo ir kitų gerų straipsnių, kuriems pritrūko labai mažai tam, kad patektų į šį sąrašą. Tokiems perspektyviems projektams/žmonėms noriu pasakyti – tęskite savo kelionę, tobulėkite, nesustokite rašę, dalinkitės savo mintimis ir kurkite vertę savo skaitytojams. Jūs esate šaunuoliai!

Už ką balsuoji TU?

 O dabar noriu paklausti Tavęs, mielas skaitytojau, kuris, tavo manymų, yra geriausias šių metu straipsnis? Drąsiai rašyk į komentarus, kuris straipsnis tau patiko labiausiai! Tobulėjame visi kartu toliau! Ir gerų 2017 metų ! 🙂


Patiko įrašas? Pasidalink juo su draugais, prisijunk prie mūsų tobulėjimo grupės facebook’e. Beje jūs galite perskaityti mūsų Tobulėjimo Klubui gyvenimo vadovą apie tai, kaip pasikeisti neatpažįstamai ir pakeisti savo gyvenimą.

Su pagarba,

Jevgenijus Čigrin @ Tobulėjimo Klubas

Tavo smegenis sprogdinančios mintys:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *