10 svarbiausių gyvenimo pamokų, kurias turėtų išmokti visi (2 dalis)

svarbiausios gyvenimo pamokos antra dalis

Su jumis vėl Jevgenijus ir tai yra antra straipsnio dalis, tęsinys praeito vakarykščio straipsnio. Jūs rasite dar 5 svarbias gyvenimo pamokas, kurias aš labai stipriai rekomenduoju įsidėmėti.

Dar kartą pabrėšiu, kad tai yra mano patirtis ir mano gyvenimo pamokos, kurias aš išmokau. Kai kurios pamokos į mano gyvenimą atkeliavo sunkiuoju būdu. Praėjo daug laiko, ilgą laiką kol suvokiau, ką dariau ne taip ir kas man trukdo tobulėti ir eiti į priekį.

Svarbiausios gyvenimo pamokos antra dalis

Pradėkime šį straipsnį ir skaitome toliau. Dar primenu, kad kiekvienoje pamokoje yra pavyzdys iš mano gyvenimo. 🙂

kiekvienas kuris mokosi islieka jaunas


6 Pamoka.

Mokykis gerai sutarti su žmonėmis, nes ateityje tai labai pravers.

komunikacija - tavo sekme gyvenime

Komunikacija – tai vienas iš svarbiausių įgūdžių tavo gyvenime. Palaikyk su visais gerus santykius. Nesvarbu, ar tai geri draugai, ar kolegos ir pažįstami.

Dauguma žmonių bendrauja tik su savo draugais, ignoruodami aplinkinius. Tačiau tikra sėkmės priežastis yra būti draugiškam visiems.

Galbūt, kai tau reikės pagalbos, pažintys tau padės ir pasiūlys puikų sprendimą. Pvz: tu gali gauti nuostabų darbą pažįstamų dėka arba galimybę sutaupyti pinigų, nes draugas pasiūlys tau naudingą prekę su nuolaidą.

Kiekvienas žmogus, kuris dabar skaito šį puslapį, turi pažįstamų ar draugų, kurie gali padėti bet kuriuo kitam žmogui aktualiu gyvenimo klausimu. Pvz: kažkam reikia sutaisyti automobilį, o kažkas tai jau moka. Kažkam reikia analizuoti jo verslą, o kitas tai moka ir t.t.

Pažintys lemia tai, kaip greitai tu galėsi pasiekti savo tikslų, nes pažįstami visada gali tave rekomenduoti potencialiems klientams ar susidomėjusiems žmonėmis.

Niekada nepamiršk, kad svarbu palaikyti gerus santykius su žmonėmis, nes tu nežinai, kada jie tau gali tapti naudingi, arba gali tau padėti.

7 Pamoka.

Problemas galima spręsti dviem būdais.

problemos isprendziamos lengvai

Tai turbūt mano mėgstamiausia tema. Aš visada pasirenku problemas spręsti iš karto ir greitai. Kai kurie žmonės yra linkę panikuoti, kai jiems iškyla problema. Deja, panika tik sukelia papildomas problemas ir rūpestį ir nei kiek nepadeda, ji stabdo.

Kaip galima spręsti problemas? Pieš kelis mėnesius buvau parašęs apie tai straipsnį. Trumpai priminsiu – yra dvi pagrindinės taisyklės, kaip galima spręsti problemas. Pirmoji – išsprendi ją ir pamiršti. Antra – jeigu negali išspręsti, pamiršk apie ją. Tai viskas, gyvenimo išmintis pasakyta dviem žodžiais, o Tibete vienuoliai 20 metų medituoja, kad tai suvoktų. 🙂

Spręsti problemas – tai didelis menas. Kiti žmonės pakliūna į spąstus  ir pergyvena, nes gyvenimą priima per rimtai. Jie per rimtai žiūri į kiekvieną įvykį, analizuoja kitų ištartus žodžius ar elgesį, o reikia į visą tai žiūrėti paprasčiau, kartais praleisti pro ausis. Taip kitą kartą vietoje panikos problemą bus galima greitai išspręsti ir gyventi toliau.

Kai pradedi mąstyti tokiu būdu, supranti, kad realiai problemų nėra, o kartais iš problemų atsiranda puikios galimybės. Tikra situacija: mano draugą išmetė iš darbo, atrodo, problema? Depresija? Visai ne, jis greitu laiku surado dar geresnį darbą ir labai tuo džiaugiasi. Štai jums ir pavyzdys, kaip ramiu protu galima sugriauti kliūtis savo gyvenime. 🙂

Patariu matyti pasaulį per prizmę – problemų nėra, yra tik galimybės.

8 Pamoka.

Sunkiai dirbk dabar, o vėliau galėsi atsipūsti.

Tik kantrusis darbą baigs – skubantysis išseks

Šita pamoka skirta labiau jauniems skaitytojams, tačiau jeigu tau daugiau nei 30 nenuliūsk, viską dar tikrai įmanoma pakeisti.

Aš tikiu, kad pirmąją gyvenimo pusę tu dirbi savo vardui, o antrąją tavo sukurtas vardas dirba tau (yra ir išimčių, sėkmingų tapdavo ir gerokai vyresni žmones). Siek save “užsirekomenduoti” šiame pasaulyje. Ir, jeigu tu nori pradėti, geriau pradėk nuo dabar. Laukimas suplėšys tavo entuziazmą į mažus gabaliukus.

Jeigu dabar nepradėsi, vėliau pasigailėsi, kad gaišai laiką ir nepradėjai, kai galėjai. Aš irgi kai pagalvoju, galėjau sukurti Tobulėjimo Klubą prieš kokius 5 metus, nes dabar būtų visiškai kita situacija. Galbūt būčiau sukūręs ir labdaros fondą ir daug socialinių akcijų, tačiau aš dėl to sunkiai dirbu ir ateis laikas, kai tą pasieksiu, todėl neverta pergyventi. Svarbu pradėti dabar (nes po metų tu pasakysi, kur aš buvau prieš metus??? Kodėl aš nepradėjau to ankščiau??? Galėjau pradėti prieš metus ir dabar jau būčiau daug ką padaręs).

Supaprastinti gyvenimą galima dviem būdais, pirmas – tai dirbti visą gyvenimą iki pensijos. Taip, tau nereikės pernelyg daug sukti galvos, tau duos užduotį ir tu ją vykdysi bei gausi algą kiekvieną mėnesį.

Arba antras – sunkiai dirbti dabar, be jokių poilsio dienų, atlyginimas, beje, priklauso nuo tavo pastangų, jokių garantijų, kad tavo veikla taps sėkminga, tačiau vėliau galėsi dirbti tik tada, kai norėsi.

Kuris variantas tau priimtinesnis, spręsk pats, bet, jeigu aš būčiau tavo vietoje, aš pasirinkčiau antrą variantą (beje, jį jau ir esu pasirinkęs, jeigu tu taip pat, noriu su tavimi pabendrauti, parašyk man komentarą apačioje).

9 Pamoka.

Niekada nepasiduok. Pamiršk praeitį. Mokykis atleisti kitiems žmonėms.

niekada nepasiduok

Jeigu praeityje tau nepasisekė, tai nereiškia, kad nesiseks ir dabar. Stenkis pamiršti visus pralaimėjimus. Jie to neverti. Svarbu susitelkti tik ties tuo, ką verta keisti ir patobulinti.

Visi sėkmingi žmonės dirbo tokiu modeliu: kažką darė, jiems nepasisekė, bet jie kartojo savo veiksmus daugybę kartų tol, kol galop atrado sėkmingiausią formulę. Niekada nebijokite žengti dar vieno žingsnio.

Gyvenimas kartais gali būti šiurkštus, neteisingas, gali nesisekti, todėl atrodo, kad tu tuoj palūši. Aš pasakysiu tik vieną dalyką – kai tu esi sugniuždytas ir galvoji, kad tai pabaiga, taip tikrai nėra. Pasaulis vis dar sukasi, gyvenimas vis dar tęsiasi. Tačiau kiekvieną kartą įveikus tokį sunkų momentą savo gyvenime, tu tapsi stipresnis. Žmogus ir ne prie tokių dalykų gali priprasti, prisimink koncentracijos stovyklas – žmonės jose išgyveno, tad susiimk ir atsistok ant kojų!

Praeitis gali būti naudinga tik dėl to, kad tu gali pasimokyti iš savo klaidų ir pasisemti didelį bagažą patirties. Visas likęs sielvartas dėl tavo “problemos” yra motyvacijos žudikas. Jis stabdys užsidegimą tavyje, o entuziazmo negalima prarasti.

Žinoma, mano gyvenime buvo momentų, kai galvojau, kad jau pasaulio pabaiga, o dabar tik su šypsena prisimenu tuos momentus. 🙂

Kiekviena nesėkmė nėra blogas dalykas, kai tu išmoksti suvokti, kur klydai, pasitaisai ir daugiau nebekartoji to, kas tavęs neatvedė prie norimo rezultato.

10 Pamoka.

Gyvenimas labai trumpas, todėl pradėk juo mėgautis jau dabar. Vertink šią akimirką.

gyvenk sia akimirka

Tikiuosi, tu ne tas žmogus, kuris pasirenka gyventi ateityje. Aš turiu omenyje tokius žmones, kurie sako: “kai aš gausiu, ar turėsiu *įdėkite žodį patys*, tada aš tapsiu laimingas ir pradėsiu mėgautis gyvenimu.

Jeigu tau jau 20 metų, tu jau pragyvenai apie ¼ savo gyvenimo, pagalvok, ar tu tikrai turi laiko dar vienam “youtube’o” filmukui ir, ar jį verta žiūrėti.

Aš noriu, kad tu kartas nuo karto susimąstytum, ar tu gyveni taip, kaip nori. Ir jeigu ne, noriu paraginti tave keisti save į gerąją pusę. Svarbiausia, būk sąmoningas ir suprask, kas vyksta tavo gyvenime.

Dar vienas punktas – gyvenimas baimėje, ką pagalvos kiti žmonės, todėl geriau gyventi taip, kaip nori to visuomenė?

Dar sykį pagalvok – tu turi draugus ir aplinką, visi pripratę prie to, koks tu esi ir staiga tu pareiški, kad nori tobulėti ir siekti svajonių. Tavo aplinkoje žmonės gali išsigąsti ir pabandyti tave sustabdyti nuo pokyčių. Juk jiems daug jaukiau, kai tu esi toks kaip visada.

Praktiškai beveik kiekvienoje sėkmės istorijoje galima išgirsti vieną panašų dalyką – visi sakė, kad žmonėms nepavyks, tačiau galų gale pavykdavo ir iš to gimdavo sėkmė.

Turiu klausimą asmeniškai tau. Kiek kartų gyvenime tau sakė, kad tau nepavyks, bet tu padarydavai ir galėdavai pasigirti puikiais rezultatais? Mano gyvenime tokių situacijų buvo, manau taip pat ir tavajam. Žmonės retai tiki, kad tau pasiseks.

Todėl priimk tik pagrįstą kritiką, o visą kitą pamiršk. Nevertink kitų žmonių nuomonės, labiau nei savosios – jie žmonės ir jie irgi klysta, o kai kurie tiesiog nori išprovokuoti tave ar paerzinti. Todėl vertingiau yra klysti dėl savo sprendimų nei dėl kitų įtakos.

P.S. Aš tikiu, kad tau pavyks, nes tavo potencialas yra didelis. 🙂 Parašyk komentaruose apačioje, ką manai apie šias gyvenimo pamokas? 🙂


Tikiuosi tu jau pasiruošęs panaudoti šias gyvenimo pamokas savo gyvenime. Nevyniok vatos į batą, o paimk ir daryk 🙂

P.S. Jau pakabinau šias pamokas sau prieš akis ant sienos, nenoriu jų pamiršti. Tiesiog jaučiu, kad šios pamokos mane veda teisinga linkme.

Beje, gali perskaityti pirmąją šio straipsnio dalį, jeigu dar nematei.  Na ir linkiu sėkmės tau ! 🙂


Patiko straipsnis? Pasidalink juo su draugais arba jus galite prisijungti prie mūsų Tobulėjimo komandos, parašykite asmeninę žinutę mums, ar Jevgenijui per facebook’a.

Su pagarba,
Jevgenijus @ Tobulėjimo Klubas

Tavo smegenis sprogdinančios mintys:

2 mintys apie “10 svarbiausių gyvenimo pamokų, kurias turėtų išmokti visi (2 dalis)

  1. Ačiū už geras, padrąsinančias mintis. Taip norisi išsilaisvinti iš tų tradicinių darbų, sistemų, užsikrautų pareigų ir tai jau bręsta. Vis dažniau vyksta gyvenimo repeticijos, kai reikia save išvesti iš komforto zonos ir aš sau leidžiu išeiti, o tada smagu pasidžiaugti, kad aš tai padariau. Taigi, manau viskam savas laikas. Kai išmoksti vieną pamoką, tada laukia kita, kol įgauni naujų įgūdžių! Didžiulis džiaugsmas stebėti save ir jausti pokyčius. Linkiu visiems laimės!
    Su Meile!

    1. Daiva, labai džiaugiuosi už jus! Taip, atėjo nauji laikai, kai pokyčiai – tai svarbu. Atėjo laikas pačiam imtis iniciatyvos ir kurti savo ateitį. Niekas už mus to nepadarys. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *