10 svarbiausių gyvenimo pamokų, kurias turėtų išmokti visi (1 dalis)

svarbiausios gyvenimo pamokos

Sveiki, čia Jevgenijus, rašau jums, nes šiandien noriu papasakoti kelis labai naudingus dalykus apie tai, kaip padaryti gyvenimą dar labiau besišypsančiu jums.

Visas šis straipsnis remiasi mano patirtimi, todėl dalinuosi savo išmoktomis gyvenimo pamokomis su savo skaitytojais.

nebijok zengti pirma zingsni

Svarbiausios gyvenimo pamokos ir mano patirtis

Dažnai matau, kad žmonės tampa pasimetusiais, laikosi už negatyvaus mąstymo lyno ir nesugeba iš jo išsikapstyti. Jie pradeda skųstis dėl visų savo bėdų aplinkiniams, savo šeimai, draugams, kolegoms darbe ir t.t.

Netikėjimas savo jėgomis ir pesimizmas yra labai užkrečiamas dalykas, žmonės lyg estafetę perduoda tai kitiems ir prasideda užburtas ratas, į kurį lengvą papulti, bet labai sunku ištrūkti.

Tam, kad nepapultumėte į pesimizmo rankas, šiandien mokysimės (o tie, kurie jau moka pakartos) išgyventi negatyvumo būsenas ir pakelti savo gyvenimo kokybę.

Prie kiekvienos pamokos aš parašiau, kokią naudą ji duoda man. Pavyzdžiai parodys, kad šiomis pamokomis vadovaujuosi ir aš, išbandęs jas praktiškai. 🙂


1 Pamoka.

Galvok savo galvą. Visko siek pats. ismintis ateina tik pas ta kuris masto pats

Niekas gyvenime tau nepasakys, ką tu turi padaryti, koks turi būti ar, ką gali pasiekti. Jeigu manai, kad tėvai, kaimynai ar pažįstami tave nuves prie sėkmės, kol tu guli lovoje – tu klysti.

Žmonės mėgsta laukti, jie nusiteikę laukti paaukštinimo, laukti kol santykiai su šeima, draugais, vaikinu ar mergina magišku būdu pagerės ar įvyks stebuklas. Tačiau gyvenime taip nebūna, kad neįdedant pastangų, tu gauni gerą rezultatą.

Jeigu tu nori paaukštinimo, tapk nepakeičiamu darbuotoju, dirbk sunkiau nei kiti ir parodyk, kad tu esi naudingas įmonėje. Tada tu gausi pelnytą paaukštinimą. Nereikia laukti, kol tave kažkas pastebės arba pykti, jeigu nepastebi.

Santykiai irgi nepagerėja, kol nepabandai pasikalbėti, kol nebandai suprasti kitą žmogų ir jo nuomonės. Tai yra pastangos, kurias būtina įdėti norint kažką pakeisti.

Niekas gyvenime neįvyksta šiaip sau. Viskas turi savo kainą. Už viską reikia mokėti.

Buvo laikas, kai aš visai neturėjau draugų, aš nesėdėjau ir nelaukiau kol man paskambins į duris seni pažįstami, su kuriais senai jau nebendravau.

Aš pasielgiau kitaip, aš mokiausi tam tikrų socialinių įgūdžių – kaip sutarti su žmonėmis, palaikyti gerus santykius, bendrauti apie įdomius kitiems dalykus ir plėčiau savo akiratį. Ieškojau naudingų užsiėmimų, bandžiau rasti kalbą su kolektyvu ir po truputį mano pažintys ėmė didėti.

Tai neįvyko nei per dieną, nei per savaitę. Tai buvo ilgų metų darbas. Tačiau rezultatas toks – dabar aš turiu sėkmingus draugus ir iš jų mokausi, žinau, kad jais galiu pasikliauti 100%. Toks stiprus socialinis ratas mane kelia į viršų.

Aš pasiekiau savo tikslą, praplėsti pažįstamų ratą, bet tik todėl, kad pats parodžiau iniciatyvą:

Todėl, jeigu tu dabar gyveni ne savo svajonių gyvenimą ir dabartis tavęs netenkina, pradėk galvoti jau dabar, kaip tu gali tai pakeisti ir, kokius pastangų kaštus esi pasiryžęs sutelkti.

 

2 Pamoka.

 Nelauk ir negaišk laiko. Daryk tai, kas tau patinka. tu kontroliuoji savo gyvenima kontroliuodamas laika

Aš esu įsitikinęs, kad tai yra svarbiausia iš visų taisyklė ir tai yra didžiausias gyvenimo džiaugsmas – surasti savo mėgiamą veiklą, aistrą, pašaukimą. Jeigu jūs galite įsivaizduoti save laimingą, tai geriausia tikslingai judėti link to.

Kai aš užsiiminėju savo mėgiama veikla, Tobulėjimo Klubu, bendrauju apie verslą arba konsultuoju kitus klientus, aš jaučiuosi lyg darydamas pačią geriausią investiciją. Aš niekada nesijaučiu praradęs laiko ar nesigailiu, kad visą dieną praleidau kurdamas naują projektą.

Dar labiau mane apima jaudulys, kai aptarinėju svarbias verslo detales ar sužinau kažko naujo iš kitų ambicingų žmonių. Nors kartais tai vargina, bet tas nuovargis yra labai vertingas ir netgi savotiškai man suteikia malonumo.

Tik taip jaučiu, kad pilnai save realizuoju ir esu laimingas. Tada dar labiau noriu padėti kitiems ir padaryti laimingus kitus ir perduoti gėrio aurą kitiems žmonėms. 🙂

Beje, esu parašęs labai naudingą straipsnį, apie tai, kaip rasti savo pašaukimą.

 

3 Pamoka.

Gyvenime reikia kelti savo kompetenciją visose įmanomose srityse. duok verte ir atgal gausi daug daugiau

Šiais laikais žmogaus kompetencija yra labai vertinama, kuo daugiau moki, tuo esi vertingesnis. Todėl bandyti išmokti daugiau naujų dalykų, domėtis pasauliu, tobulėti yra tvirčiausia investicija, užtikrinanti gyvenimo kokybę ir sėkmę.

Pvz: įsivaizduok, kad tu nusprendei sukurti įdomų projektą, ir tu turi tam reikiamą įgūdį – moki kurti internetinius puslapius. Dabar pagalvok, kokį privalumą tu turi. Pirma, tau nereikia samdytis programuotojo ir mokėti papildomų pinigų, nes tu gali padaryti viską pats ir sutaupyti. Antra, viską padarysi taip, kaip įsivaizduoji tu pats. Dažniausiai kiti darbą padarys gerai, bet ne taip, kaip to tikimasi ir reikės vėl laukti, gaišti laiką, kol bus pasiektas geriausias rezultatas.

Svarbu paminėti, kad tai nereiškia, kad būtinai turi dabar mokytis programavimo 4 metus, tam kad mokėtum sukurti paprastą puslapį. Pradėk nuo mažo puslapio ir po truputi kaupk patirtį, o tada net nepastebėsi, kaip sukursi dar geresni ir dar geresni.

Aš tikrai nesu pats geriausias IT srityje, bet aš moku kelis man svarbius įgūdžius ir jeigu man kada prireiks, aš tais įgūdžiais galėsiu pasinaudoti pvz: sukurti puslapį, pasinaudoti “photoshop”, atlikti video montažą ir t.t. Skirdamas pakankamai laiko, gali ir tu išmokti naudingų įgūdžių ir netgi ateityje tau gali išeiti iš to užsidirbti pinigų.

 

4 Pamoka. 

Nori? Daryk. Baik kaltinti kitus. Prisiimk atsakomybę už savo sprendimus. mes esame atsakingi uz savo gyvenima

Anksčiau ar vėliau kiekvieno asmens gyvenime pasibaigia vaikystė ir prasideda suaugusiojo gyvenimas – gyvenimas pilnas atsakomybės ir rimtų sprendimų.

Atėjus tam tikram laikui, tu turi išmokti rūpintis savimi ir savo šeimos nariais, bet problema tame, kad yra žmonių, kurie taip ir neišmoksta atsakomybės už savo veiksmus.

Jiems atrodo, kad kažkas nuolatos turi padėti, patarti, paaiškinti arba paimti už rankos ir viską parodyti. Absoliuti utopija… Tai gal ir veikia, kol esi vaikas, bet suaugęs žmogus turi pats pasirūpinti savimi.

Sutikite, keistai atrodytų, jeigu vyras vietoje to, kad aktyviai ieškotųsi darbo ir nusiųstų įmonėms savo gyvenimo aprašymą, sėdėtų namuose ir lauktų darbo pasiūlymų.

Aš labai dažnai vadovaujuosi šiuo principu, jeigu man tikrai kažko reikia, aš be jokio laukimo, paimsiu ir padarysiu tai. Viskas paprasta 🙂

Neįvertina tave ir per mažai moka darbe? Pagalvok apie tai, kad reikia pakeisti jį. Reikia ieškoti efektyvių sprendimų problemas išspręsti, o ne laukti “kol viskas pagerės”.

 

5 Pamoka. 

Tikėti savimi ir savo jėgomis yra raktas į tavo sėkmę. dziaukites savo unikalumu

Atrodo, kad tikėjimas savo jėgomis nieko nevertas? O gal jis tikrai naudingas? Labai! Netikėdamas savimi, tu nesugebėsi sužibėti darbo pokalbyje, kaip savo srities specialistas. Darbdavys jaus, kad iš tavo lūpų sklinda nepasitikėjimas savimi ir nepasitikėjimas tuo, ką sakai, ir jis iš karto išbrauks tave iš laimingųjų sąrašo.

Turbūt dažnai girdėdavai, kad ne patys protingiausi žmonės tampa sėkmingi. Viskas yra dėl to, kad jie labai tiki savo jėgomis, savo sėkme ir dėl to mokosi imliau ir sparčiau nei tie, kurie mano, kad viską žino ir jiems nebereikia tobulėti.. Šios sąvybės reikia pasimokyti iš jų.

Dar vienas pavyzdys: pažiūrėkite į bet kurį šiais laikais sėkmingą verslą. Už jo slypi idėja, o įkūrėjas patikėjo, kad jo idėja geniali, jis tikėjo savimi ir jam pavyko.

Jeigu aš netikėčiau savimi nepradėčiau šio projekto. Be tikėjimo savimi, motyvacija labai greitai išgaruoja ir dažniausiai projektai sustoja. Tačiau aš turiu savo viziją ir noriu ją įgyvendinti, o tikėjimas savo jėgomis mane tempia tik į priekį.

Įsivaizduok, kad tu stovi ant dangoraižio krašto ir visai arti stovi kitas dangoraižis. Tu nori peršokti ir tu esi fiziškai pajėgus tai padaryti, tu tiesiog tą žinai. Bet tu esi labai aukštai ir baimė nukristi tave stabdo. Tačiau, tu pasiryžti, šoki….. Irrrrr peršoki! Va taip tu turi tikėti savo jėgomis ir padaryti viską, ką gali, nekreipiant dėmesio į baimes ar kliūtis. 🙂

Svarbiausia suvokti savo galimybes ir jomis teisingai pasinaudoti, nes tik tu pats gali atrasti teisingą jų panaudojimą.

Jūs ką tik perskaitėte pirmą straipsnio dalį ir, jeigu priėjote iki čia, reiškiasi straipsnis jums buvo aktualus ir įdomus. Puiku, to ir norėjau. 🙂

Antrąją straipsnio dalį galite perskaityti čia.


Na, o kol kas siūlau pasidalinti savo mintimis. Ar sutinkame su mano gyvenimo pamokomis? O gal turite kažką pridėti? Įdėmiai jūsų klausau 🙂

Patiko straipsnis? Pasidalink juo su draugais arba jus galite prisijungti prie mūsų Tobulėjimo komandos, parašykite asmeninę žinutę mums, ar Jevgenijui per facebook’a.

Su pagarba,
Jevgenijus @ Tobulėjimo Klubas

Tavo smegenis sprogdinančios mintys:

4 mintys apie “10 svarbiausių gyvenimo pamokų, kurias turėtų išmokti visi (1 dalis)

    1. Eglė, aš tikiu, kad klaidų nėra. Jus tik išdrįskite žengti žingsnį, ir tai viskas, ko jums reikia. Jeigu jums reikia postūmio, parašykite man pm į facebook’ą ir aš būtinai jums padėsiu! 🙂

  1. Perskaičiau ir pasirašau po kiekviena Jūsų Pamoka. Tą turėtų kiekvienas žmogus perskaityti ir besąlygiškai patikėti, o ne bandyti siekti „savaip“ , bet klaidingai, kol pasieks tikslą besikankindamas. Kankinsis tol, kol nugalės kvailas ambicijas . Dviratis seniai išrastas , niekas nedraudžia jo tobulinti. Yra geros Pamokos, belieka pritaikyti sau, o , jei sugebi, daryk dar geriau.Sėkmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *